fbpx

Як виглядатимуть люди після 25 років віддаленої роботи? Спойлер: не дуже

Редакція Чт., 09.07.20 Новини

Як відобразяться на зовнішності та стані здоров’я людей 25 років віддаленої роботи без зміни способу життя? Наслідки вирішила змоделювати платформа з пошуку роботи DirectlyApply


Ремоут шкодить вашому здоров’ю


На фото Сьюзан — прототип працівника майбутнього. Її змоделювала група запрошених клінічних психологів і фітнес-тренерів, дослідивши, як віддалена робота впливатиме на людину фізично та психологічно. Навіть без розшифровки результатів дослідження зрозуміло: Сьюзан похизуватися міцним здоров’ям не може.

Які проблеми є у Сьюзан: 

 • шийний кіфоз і біль у шиї від того, що вона постійно дивиться в екран ноутбука або телефон;
 • зморшки — і не вікові, а від того, що Сьюзан мружиться і насуплює брови, вдивляючись у екран;
 • червоні очі — ще один наслідок скерованого переважно у екран погляду;
 • ожиріння — адже Сьюзан рідко виходить з дому, майже не займається спортом і харчується снеками.
 • бліда шкіра і випадіння волосся — наслідки браку вітаміну D, адже на сонце Сьюзан виходить рідко;
 • хронічний стрес — Сьюзан працює вдень та вночі й рідко спілкується з людьми вживу.


Вихід є


Сьюзан змоделювали зовсім не для того, щоб ми перестали вірити у світле майбутнє. Вона — переконливе нагадування про те, наскільки важливо відкорерувати свій графік та щоденні звички з зв’язку зі зміною формату роботи.

Щоб за 25 років не бути схожими на Сьюзан, варто прислухатися до наступних рекомендацій. 

 1. Дотримуйтеся режиму. Віддалена робота і ненормований графік спокушають не жити за розкладом, а дозволяти собі один день спати до обіду і працювати вночі, а в інші швидко намагатися вписатися у дедлайни. Але краще сформувати чіткий розпорядок дня, врахувати, в який час ви найбільш продуктивні, і дотримуватися режиму навіть коли вас ніхто не контролює.
 2. Підтримуйте соціальні контакти. Працюючи віддалено, ми не бачимося з колегами впродовж робочого дня — але можливо, варто влаштовувати неформальні зустрічі після роботи або у вихідні? Компаніям варто організовувати тімбілдінг-зустрічі та підтримувати спілкування між працівниками.
 3. Займайтеся спортом. Якщо у випадку офісу ми рухалися хоча б до метро чи автобусної зупинки, то на ремоуті є ризик не ходити далі кухні і починати робочий день, не встаючи з ліжка. Важливо додати у свій щоденний розклад прогулянку і час для спорту. Наприклад, можна виходити на прогулянку в обід. 
 4. Дотримуйтеся балансу між роботою та особистим життям. Вдома це зробити складно, але радимо визначити для себе «робочу» та «сімейну» частини дня і не жертвувати жодною з них. 
 5. Використовуйте вільний час з користю. У багатьох з нас звільнилося приблизно 2 години на день, які до цього витрачалися на дорогу на роботу і назад. Як їх витратити тепер? Радимо не додавати їх до своїх робочих годин, а витратити на щось інше і корисне: наприклад, хобі, навчання або спорт. 

Читайте також

Марк Цукерберг переводить Facebook на віддалену роботу

Remote назавжди: у Twitter співробітникам дозволять не повертатися у офіс

Дослідження: з дому працюється довше

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: