Ми в Happy Monday підтримали ініціативу відмовитися від святкування Дня HR у вересні (як це робить росія) і натомість відзначати його разом з Європою та світом — 20 травня, у Міжнародний день HR.
Ця ініціатива стала для нас приводом задуматись про професійні свята загалом. Тож ми вирішили розпитати, що про них думають HR-фахівці: чи святкують вони свій день, як ставляться до ініціативи з перенесенням та чи компанії, де вони працюють, вітають команду з професійними святами.
Анастасія Хижняк
Talent Enablement Director у Jooble
Ми підтримуємо ініціативу перенести День HR, щоб зробити ще один крок убік від країни-агресора. Але в Jooble професійні свята не відзначаємо. Світ змінюється настільки швидко, що постійно виникають нові професії. І навіть одна широка назва може обʼєднувати дуже різні спеціальності.
Натомість ми віддаємо перевагу тому, щоб постійно підтримувати всіх наших спеціалістів і говорити про те, яку цінність вони створюють для нас щодня. Ми також намагаємося відзначати наших співробітників як особистостей загалом, а не тільки як представників певних професій — наприклад, за прояви важливих для нас цінностей та щирі вчинки щодо колег.
Мені особисто також не надто важливо, щоб був окремий день, коли мене вітають з вибором професії, яку я люблю. Якщо колеги цінують внесок, який ми з командою щодня робимо в добробут компанії, та відкрито про це говорять — мені цього досить.
Більше про особливості роботи, цінності та відкриті вакансії Jooble читайте у профілі компанії 👉
Профіль
Валерія Короленко
Employer Brand Manager у Brainstack_
Раніше ми не відзначали День HR, але знаємо, що його перенесли на 20 травня. На нашу думку, це гарна нагода зібрати команду та провести час разом. Тому цього року ми вирішили організувати для HR-спеціалістів тимбілдинг, щоб підбити підсумки першого кварталу, поговорити про плани на майбутнє та гарно провести час.
Кожному спеціалісту важливо, щоб його роботу відзначали, тому професійні свята мають бути як мінімум для того, щоб показати, що колеги цінують внесок кожного в компанії. Ми не святкуємо на корпоративному рівні, але вітаємо колег у текстовому форматі чи особисто. А оскільки наші фахівці дружать між собою, вони можуть збиратися командами, щоб разом відзначити професійний день в офісі чи поза ним.
Інформаційні технології стрімко розвиваються, завдяки цьому виникають нові професії, як-от інженер-суфлер для ChatGPT. Процес погодження свята на державному рівні має ряд процесуальних вимог, тому запровадження нових професійних свят відбувається не так швидко, як хотілося б. Але гадаємо, що з часом у кожної професії буде своє офіційне свято.
Більше про особливості роботи, цінності та відкриті вакансії Brainstack_ читайте у профілі компанії 👉
Профіль
Оксана Молочко
HR-директорка у Projector
Про ініціативу перенести святкування Дня HR-спеціаліста на 20 травня ми знаємо і, звісно, підтримуємо. Але самі професійні свята з командою не святкуємо. З одного боку, не мали такої традиції раніше, з іншого — не на всі позиції реально такі дати дібрати. Наприклад, у нас працюють менеджери курсів, відеографи, а хтось поєднує ролі різних спеціалістів. Тому вирішили нагадувати в робочих чатах і при зустрічі про більш внутрішні події: річницю роботи чи день народження компанії.
Водночас вважаємо класною ідеєю говорити про самі професії. Наприклад, хто взагалі такі HR-фахівці? Адже поза креативною тусовкою нас усе ще можуть називати кадровиками чи плутати з рекрутерами. А ще ж змінюється ринок, змінюються потреби компанії та завдання спеціаліста в ній. Тож професійне свято — це точно не про квіти й цукерки, а про освітні активності, про спілкування щодо ролі фахівця у компанії та про цінність професій узагалі.
Більше про особливості роботи, цінності та відкриті вакансії Projector читайте у профілі компанії 👉
Профіль
Олександр Злобенко
Employee Engagement Manager в MaxBill
Минулого року я вітав колег і мене вітали 20 вересня (було зручно, бо там поруч ще й день рекрутера). Ініціативу про перенесення свята на 20 травня загалом підтримую. Оскільки у вересневої дати є російський душок, не розумію, навіщо вона нам. Тут важливий не конкретний день, а сам факт уваги до тієї чи іншої професії.
Загалом до відзначення професійних свят я ставлюся добре, це можливість бодай раз на рік зануритися в магію іншої професії. Однак тут важливий контекст. У святкування є ризики скотитися у формалізм і совок, а це нам не потрібно. Від цього й залежить, чи потрібні професійні свята. Якщо у форматі шкільної лінійки — точно ні.
Наприклад, у нас у компанії сформована дружня традиція з фокусом на приховані сторони роботи людей в компанії. Зазвичай це неформальні листівки, привітання, маленькі подарунки та обов’язково професійні вікторини з питаннями від спеціалістів, яких вітають. Це свого роду гейміфікація мандрівки за лаштунки професії.
Шкода, що через переважно віддалений формат роботи зараз неможливо відзначити цей день у переповненому людьми офісі, з чайно-кавовими посиденьками та цікавими історіями. Особисто мені цей варіант здається ідеальним! Втім, ми завжди дублюємо можливості поспілкуватися та з’їсти щось смачненьке для віддалених працівників.
Звісно, не всі мають свої професійні свята. Є напрями, що тільки починають вивчати в українських ВНЗ: наприклад, це професії, пов’язані зі збором, обробкою чи систематизацією даних, алгоритмами та їх візуалізацією. До того, щоб вони отримали своє професійне свято, на локальному просторі ще далеко, однак на міжнародному — набагато ближче.
Шукаєте талановитих кандидатів
Розміщуйте вакансії у нас на сайті 👉
Розмістити
Ольга Подільчик
HR People Partner у Quarks
Раніше ми відзначали День HR у вересні, але цілком підтримуємо ініціативу перенести це свято на 20 травня.
Загалом у компанії ми найбільше уваги приділяємо дням народження працівників і річницям роботи. Такі дні намагаємося зробити більш особливими, а до професійних свят ставимося трішки простіше з двох причин. По-перше, в IT є багато позицій, які ще не мають офіційних українських чи міжнародних днів. А з розвитком технологій, зокрема у сфері AI, таких позицій буде тільки більше: це фахівці з data science, ML та інші спеціалісти, що працюють над автоматизацією. По-друге, є фахівці дуже широкого профілю, які можуть підпадати під декілька свят.
У нас є канал для привітань, де ми вітаємо колег з різними святами, зокрема й професійними. На найбільші свята організовуємо смаколики в офіси чи безкоштовну каву / десерти в кафе. Колись у нас була практика індивідуальних подарунків, як-от футболок із написами позицій, але через складність відсортувати всі спеціальності за професійними святами ми такий підхід тестували лише один рік.
Більше про особливості роботи, цінності та відкриті вакансії Quarks читайте у профілі компанії 👉
Профіль
Юлія Классен
HRBP Lead у Laba Group
У Laba Group спеціалісти можуть за бажанням вітати одне одного в локальних чатах або флудилці, але ми не маємо традиції вітати чи відзначати професійні свята на корпоративному рівні. Чому так?
По-перше, в Laba панує культура стартапу та єдності, ми відзначаємо успіхи не в якусь конкретну дату, а кожного дня. Наприклад, нещодавно відновили традицію збиратися на тусовки 1-2 рази на місяць, а не лише на гучні дати. Може здатися, що це зараз не на часі, але в людей є потреба у спілкуванні та взаємопідтримці. До того ж більшість наших вечірок проводиться з благодійною метою.
По-друге, для нас набагато важливішим святом є річниця роботи в компанії. Ми згадуємо, які виклики спіткали нас за останній рік та загалом за час роботи, що було класного, дякуємо одне одному та починаємо чергову сторінку спільного життя 🙂
По-третє, набагато цінніше, ніж отримати листівку на чергове свято, — розуміти, що тебе поважають і цінують як спеціаліста щодня. За такою ж логікою, наприклад, ми не вітаємо дівчат із 8 березня: для нас це день обізнаності щодо фемінізму, і наші топменеджери частіше просто пишуть жінкам зворушливі тексти, в яких підкреслюють їхню силу, неймовірну енергію та життєстійкість.
Більше про особливості роботи, цінності та відкриті вакансії Laba Group читайте у профілі компанії 👉
Профіль***
А що ви думаєте про відзначення професійних свят? Чи святкуєте день своєї професії, чи вітаєте інших? Нам цікава ваша думка, діліться в коментарях.
Читайте також
Як проводити ефективні тимбілдинги онлайн і чи на часі вони взагалі? Досвід MobiDev
Як ІТ-компаніям долучитися до благодійності
Внутрішні комунікації в умовах війни: досвід ІТ-компанії QArea
Дякуємо!
Тепер редактори знають.