Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Ні, дякую: як правильно відмовитись від роботи

16.12.20 Пошук роботи 4 хв читання

Повідомити потенційного роботодавця, що його пропозиція вам не підходить, можна по-різному: назавжди закрити собі дорогу в компанію або залишитись на зв’язку заради можливої співпраці в майбутньому.

Як відмовитись від роботи, щоб не спалити мости, розповідає Ірина Сулацька, рекрутерка в Matic і викладачка в Lviv IT School та Ukrainian Sourcing School.

Насамперед, варто пам’ятати, що відмовляти — нормально. Процес найму — це взаємний діалог: кандидат обирає компанію, а компанія — кандидата, і в обох сторін є певні вимоги одне до одного. Втім, рекрутери не можуть вказати одразу все в описі вакансії, а кандидати — описати всі свої побажання й цілі в резюме, тож обмін цією інформацією відбувається вже під час співбесід. І абсолютно нормально під час комунікації зрозуміти, що вам не по дорозі — конкретно зараз, а можливо, й зовсім.  

Співбесіда для двох: 7 причин ставити питання рекрутеру

Читати

За мою кар’єру рекрутерки були випадки, коли ми відмовляли кандидатам кілька разів, вони вчились, приходили ще раз і ми їх наймали. Також траплялися й зворотні ситуації — коли нам відмовляли в перший раз, але погоджувались на другу пропозицію. Усе це — нормально. 

Не варто ставитись до своєї відмови як до крапки у співпраці з цією компанією. Головне — відмовляти адекватно.


3 поради, як відмовитись від роботи


По-перше, обов’язково діліться своїм рішенням — це професійно

Будь-який рекрутер принаймні раз у житті бував у ситуації, коли кандидат раптово зникає після першої співбесіди або навіть після відправки пропозиції. На жаль, деякі рекрутери також не діляться зворотним зв’язком із кандидатами, але це не привід для кандидатів чинити так само. 

Можливо, з часом ви захочете поговорити з цією компанією знову, але в рекрутера вже складеться про вас не найкраще враження. 

На якому б етапі ви не зрозуміли, що не зацікавлені у вакансії, поділіться своїм рішенням із рекрутером і переконайтесь, що він отримав ваше повідомлення.

Що це було?! 10 неприємних історій про пошук роботи

Читати


По-друге, будьте чесними — це відкриває нові можливості 

Під час відмови ви можете сказати просто: «Я вирішив/вирішила погодитись на іншу пропозицію», але тоді ви матимете менші шанси побудувати з компанією довгостроковий зв’язок. 

Якщо ви чесно поясните причину своєї відмови, це дозволить рекрутеру зорієнтуватись щодо майбутніх кроків: чи варто звертатися до вас іще раз, через який час, за умови яких змін, що саме вас може зацікавити, як і що варто змінити в процесі найму (можливо, він тривав занадто довго і ви просто не дочекалися фінального рішення) тощо.


По-третє, лишайтеся на зв’язку в майбутньому — це мудро 

Наші побажання, кар’єрні цілі, пріоритети мають властивість змінюватися. Тому підтримувати зв’язок із рекрутером, хай навіть ви відмовили його компанії, — гарна стратегія. 

Поділіться з ним/нею тим, що ви шукаєте й чому, яка роль вас може зацікавити, запитайте про плани найму в майбутньому і запропонуйте залишатись на зв’язку. Якщо компанія вам дуже сподобалась — можете попросити рекрутера контактувати з вами щоразу, коли з’явиться позиція, яка може бути вам цікавою.

Наша професійна репутація крокує за нами від компанії до компанії. Тому варто завжди поводити себе гідно і пам’ятати, що світ тісний, а хороше професійне знайомство ще нікому не завадило.

Шукаєте роботу?

Маємо багато вакансій, від яких не захочеться відмовлятись!

Вакансії

Читайте також

Про що мовчати на співбесіді: 7 тем, які не варто піднімати на інтерв’ю

Як пройти співбесіду, якщо у вас недостатньо досвіду?

Оверкваліфайд: чому профі не беруть на роботу. Колонка Тетяни Пашкіної

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: