Під час повномасштабної війни українки стикаються з багатьма викликами. Серед них — безробіття, труднощі адаптації на новому місці, посилення побутового навантаження, хвилювання за безпеку своєї сім’ї.
Щоб підтримати жінок, ми разом з українською спільнотою PRO WOMEN UA зібрали для них 15 актуальних можливостей, які допоможуть здобути нові знання, знайти омріяну роботу або групу підтримки, отримати визнання своєї експертизи та відкрити власний бізнес.
Можливості для підприємиць
1. Воркшопи для жінок-підприємиць Women Biz Days
Серія воркшопів Women Biz Days охоплює теми юридичної, маркетингової, фінансової та інших сфер ведення бізнесу. Мета проєкту — дати українкам підґрунтя для успішного ведення бізнесів, актуалізувати їхні знання та допомогти адаптувати процеси не тільки відповідно до воєнних реалій, а й стратегічно визначити напрям ведення бізнесу.
Дати проведення наступного воркшопу: 11-12 червня 2024 року в Києві.
Для кого можливість: жінок-підприємиць та керівниць малих і середніх бізнесів. На один захід можуть потрапити тільки 20 учасниць.
Як долучитися: зареєструватися за посиланням. Результати відбору оприлюднюють за два тижні до початку воркшопу.
2. Навчальна програма від Goldman Sachs «10,000 Women»
Глобальна ініціатива від однієї з найбільших інвестиційних компаній у світі. Проєкт заснований на дослідженні, яке показало, що інвестиції в освіту для жінок можуть усунути низку гендерних розривів.
Складається з десяти бізнес-курсів, які надають важливі інструменти для всіх аспектів бізнесу: від лідерства до переговорів, маркетингу та продажу. Також доступні три додаткові курси за вибором. Визначитися з курсами допоможе тест.
Навчання відбувається англійською мовою, доступний автоматичний переклад на українську. Учасниці, які пройдуть усі 10 курсів, зможуть приєднатися до глобальної спільноти випускників Goldman Sachs «10,000 Women».
Для кого можливість: підприємиць, які хочуть дізнатися, як розвинути свій бізнес, отримати наставництво та нетворкінг.
Як долучитися: обрати потрібний курс на платформі Coursera та записатися на навчання.
3. Програма з соціального підприємництва Impactpreneurship
«Impactpreneurship 2.0» — це онлайн-курс для людей, які бажають створити повністю соціальний бізнес або з її складовою. Студенти дізнаються про різновиди соціального підприємництва та оберуть напрямок для своєї діяльності, побудують бізнес-процеси та пропишуть план створення ідеї. Мета програми — сприяти економічному розвитку регіонів, підтримувати молодих підприємців та громадські організації у розвитку.
Для кого можливість: українців віком від 14 до 35 років, підприємців та жінок, ВПО, ветеранів, ветеранів з інвалідністю; мешканців 12 регіонів, території яких підконтрольні Україні (Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Донецької, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей).
Як долучитися: подати заявку з 1 до 31 травня. Навчання стартує 3 червня.
4. Women Partnership Hackathon: сертифікати для підприємиць
13-15 червня 2024 року в Києві відбудеться триденний хакатон для розвитку ідей партнерства між бізнесами українських жінок-підприємиць. У межах заходу 30 компаній жінок-підприємиць зможуть представити креативні рішення та опрацювати ідеї партнерства, а також довести їхню актуальність та перспективність на ринку з метою їхньої реалізації надалі.
Серед учасниць оберуть 10 переможниць, які отримають сертифікати на оплату послуг для реалізації ідеї партнерства (наприклад, створення та тестування нового продукту, розробку маркетингової стратегії, брендинг тощо).
Для кого можливість: участь у хакатоні можуть взяти малі та середні підприємства, очолювані жінками, що мають щонайменше 10 офіційно працевлаштованих осіб, виробляють товари в Україні у різних галузях, окрім алкоголю, тютюну, медицини, освіти, харчування, сировинного АПК, та не мають податкових боргів.
Як долучитися: заповнити онлайн-форму. Дедлайн подання заявок — 20 травня 2024 року.
5. Грантова програма для власників і власниць мікробізнесу
Міжнародна гуманітарна організація Help — Hilfe zur Selbsthilfe оголошує грантову програму для власників мікробізнесу у Харківській, Одеській, Миколаївській областях та місті Київ.
Програма надаватиме фінансову підтримку підприємствам у вигляді грантів, які не підлягають поверненню. Це може бути крафтовий бізнес або сервісні послуги.
Для кого можливість: переміщених осіб, чий бізнес був пошкоджений внаслідок бойових дій, ветеранів, жінок-ВПО, жінок військовослужбовців та осіб з інвалідністю.
Як долучитися: подати форму до 31 травня 2024 року.
6. Онлайн-курс «Жіночий бізнес: шляхи розвитку та інструменти підтримки»
Безкоштовний курс на платформі EdEra про те, як розвивати жіноче підприємництво. Складається з трьох навчальних модулів, включаючи тести та практичні матеріали. Під час навчання можна дізнатися про переваги жіночного підприємництва в громаді, успішні українські та закордонні практики, як розвивати менторство для підприємництва й сприяти ефективній комунікації в бізнесі. Після проходження курсу видається сертифікат.
Для кого можливість: підприємиць, представниць громадських організацій, органів місцевого самоврядування, бізнес-асоціацій.
Як долучитися: зареєструватися на сторінці курсу.
Читайте також: Для роботи та саморозвитку: безкоштовні курси з сертифікатом, доступні українською
Можливості для жінок, що шукають роботу або розвивають кар’єру
7. Курс «Вступ до IT» від Beetroot Academy
Шведсько-українська ІТ-школа Beetroot Academy відкриває набір для жінок. Курс «Вступ до IT» триватиме два місяці та допоможе здобути базові знання та навички для подальшого навчання та кар’єрного зростання в ІТ-сфері. Студентки зможуть підвищити свій рівень знань із комп’ютерної та інтернет-грамотності, дізнаються про основні ІТ-професії та зможуть спробувати себе в них.
Для кого можливість: жінок віком від 18 років з Київської, Полтавської, Львівської та Харківської областей, які не мають роботи чи стабільного доходу.
Як долучитися: потрібно подати заявку та пройти вступний тест на визначення рівня підготовки. Після успішних результатів тестування відбудеться онлайн-зустріч із менеджером Академії й буде ухвалене рішення про зарахування.
8. Майстеркласи з кодування від SheCodes Foundation
Українські жінки, які шукають нові кар’єрні можливості, можуть безкоштовно навчитися кодувати на програмі SheCodes Foundation. Це частина глобальної ініціативи, яка допомагає жінкам опанувати навички кодингу та розвивати кар’єру в IT.
Навчання на семінарах відбувається за гнучким графіком, у комфортному темпі. Кожне заняття закріплюється практичним проєктом, яке може стати частиною персонального портфоліо. Крім того, студентки можуть отримати відповіді на свої запитання від професійних розробників, а також мають доступ до цілодобового чату підтримки. Після закінчення навчання видають сертифікат, який можна прикріпити до резюме або відповідного розділу в LinkedIn.
Для кого можливість: для жінок, що проживають в Україні та зіштовхнулися з фінансовими труднощами, зокрема для ВПО.
Як долучитися: подайте заявку.
9. Премія L’Oréal-UNESCO для жінок у науці
Ініціатива «Для жінок в науці» з 1998 року заохочує молодих жінок по всьому світу до наукової діяльності, допомагає талановитим науковицям у їхній кар’єрі. Українська премія запроваджена за участі компанії L’Oréal Україна у 2018 році. Премію в розмірі 500 000 гривень отримають три науковиці — вони можуть витратити гроші на свій розсуд. Також десятку фіналісток відзначать цінними подарунками та дипломами.
Для кого можливість: жінок віком від 18 до 40 років, які проводять наукові дослідження в галузі STEM; мають науковий ступінь, публікації в журналах, патенти тощо; активно популяризують науку; не співпрацюють з навчальними закладами країн-агресорок.
Як долучитися: до 31 травня 2024 року подати заявку за посиланням. Переможниць оголосять у листопаді 2024 року на офіційній церемонії.
10. Кар‘єрний та бізнес-хаб «ВОНА» для жінок у складних життєвих обставинах
Кар’єрний та бізнес-хаб «ВОНА» допомагає жінкам, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, вдосконалити професійні навички, побудувати персональну кар’єрну стратегію, успішно працевлаштуватися та досягти економічної незалежності.
Зокрема, через платформу жінки можуть отримати безкоштовну консультацію щодо пошуку роботи, взяти участь в ініціативах для відкриття чи розвитку власного бізнесу, подавати заявки на безкоштовні тренінги з розвитку професійних та комунікаційних навичок. Наприклад, у Києві стартували курси водіння для жінок у складних життєвих обставинах.
Для кого можливість: для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства.
Як долучитися: подати заявку на консультацію з кар’єрним радником або радницею. Після розмови з жінкою, консультант/ка сформує кар’єрний план та стане ментором/кою для жінки аж до моменту, поки вона не адаптується в новому колективі.
11. Програма «Зміст» для жінок-ВПО
Інноваційна навчальна програма «Зміст» допомагає жінкам, які відчувають нестачу внутрішніх ресурсів для постановки нових цілей та їх досягнення або шукають морально-психологічну підтримку.
Кожна учасниця може обрати одну або декілька тем для онлайн-навчання. Зокрема:
- управління проєктами;
- фінанси та бухгалтерський облік;
- лідерство;
- продажі;
- основи цифрової та інформаційної гігієни;
- комунікації.
А також долучатися до прямих ефірів з психологинею та спілкуватися одна з одною в закритому чаті учасниць.
Для кого можливість: внутрішньо переміщених жінок від 21 року, чоловіки яких воюють та/або які втратили когось із рідних через війну. Програма діє у Закарпатській, Чернівецькій, Тернопільській, Черкаській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях.
Як долучитися: щоб взяти участь у відборі, необхідно заповнити анкету.
12. Спільнота для жінок в IT та онлайн-бізнесі Wtech
Ком’юніті для лідерок у tech-індустрії, що має на меті допомагати жінкам розвиватися в кар’єрі, бізнесі, надавати нетворкінг, менторство, рольові моделі.
Під час пандемії Wtech надавало учасницям менторську підтримку у диджиталізації бізнесу, переході на віддалений формат роботи. А з початком повномасштабної війни в Україні місією ком’юніті стала підтримка жінок з tech-індустрії, щоб допомогти їм увійти в нові екосистеми, розширювати мережу знайомств.
Після підтвердження членства жінки зможуть презентувати себе та свою експертизу, робити запити в онлайн-чатах ком’юніті щодо пошуку команди, партнерів та підтримки, відвідувати галузеві заходи тощо.
Для кого можливість: фаундерок стартапів, керівниць та топменеджерок в технологічних компаніях; представниць fintech, edtech, blockchain, cybersecurity та інших IT-напрямів; представниць e-commerce бізнесу, бізнесів з диджитал-складовою.
Як долучитися: подати заявку.
Читайте також: Добірка безкоштовних курсів, які навчають роботи з ШІ та ChatGPT (оновлюється)
Можливості для лідерок та громадських активісток
13. Освітня ініціатива Women Leadership Program
Бізнес-школа МІМ разом зі швейцарською бізнес-школою IMD реалізовує Women Leadership Program. Програма спрямована на підтримку та розвиток жінок-лідерок в Україні в контексті воєнного стану та постконфліктної відбудови.
До участі у програмі будуть відібрані найбільш мотивовані кандидатки, які відкриті до розвитку та змін та мають потенціал стати лідерами нового покоління в Україні.
Початок програми — 13 червня.
Для кого можливість: жінок на керівних посадах, лідерок громадських організацій, представниць структур державного управління, підприємиць, які прагнуть розвивати свої лідерські якості та ефективність управління в складних умовах воєнного часу та післявоєнної відбудови України.
Як долучитися: прийом аплікаційних заявок триває з 23 квітня по 20 травня.
Читайте також: Позитивне лідерство: як зберегти бізнес та команду під час війни
14. Онлайн-курс «Жіноче лідерство та політична участь жінок»
Безкоштовний курс на платформі EdEra про те, як жінкам стати лідерками та активно долучатися до ухвалення рішень в громадах. Складається з 6 модулів, до яких входять відеолекції, тести, інтерв’ю з міжнародними та національними спікерками. Після проходження курсу видається сертифікат.
Для кого можливість: представниць місцевого самоврядування, бізнесу та медіа, громадських активісток.
Як долучитися: для участі потрібна реєстрація.
15. Конкурс грантів «Будь її голосом» для жіночих/феміністичних організацій
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс грантів «Будь її голосом» для жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України. У межах конкурсу планують підтримати проєкти, які передбачатимуть, зокрема, створення візуальних матеріалів на тему захисту прав жінок та гендерної рівності, візуалізацію ролі жінки/феміністичної організації у суспільстві (війні), популяризацію здобутків українок та їхній вплив на історичні процеси.
Для кого можливість: жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України, які мають чітку спрямованість на захист прав жінок та просування гендерної рівності, не пов’язаних з державними установами та політичними партіями та з досвідом роботи від двох років.
Як долучитися: зареєструватися за посиланням та заповнити аплікаційну форму на сайті до 13 травня 2024 року.
Потрібна робота?
Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉
ВакансіїЧитайте також
Як український бізнес підтримує жінок? Історії партнерів проєкту Women For The Future
Чому жінкам і досі важче працювати й будувати кар’єру, ніж чоловікам?
Гранти для культурних та креативних організацій: де шукати та як отримати
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке піраміда Франкліна та як її використовувати у роботі та житті
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією