Хоч останнім часом вакансій у громадському секторі стає тільки більше, попит на них залишається мізерним. І дарма — адже працювати в громадському секторі іноді навіть краще, ніж на «звичайній» роботі. Чому? Пояснюють експерти Української Волонтерської Служби.
Велика частина запитів від цивільних і військових потрапляє саме до неприбуткового сектора, адже він швидше реагує на виклики та мобілізує ресурси у непередбачених ситуаціях.
Тож не дивно, що за останні два роки громадський сектор стрімко виріс: лише за перший рік повномасштабної війни в Україні зареєстрували 4365 організацій громадянського суспільства. Сьогодні чи не в кожного є друзі та знайомі, які почали працювати в громадській організації, благодійному фонді чи долучилися до волонтерства.
Втім, в уявленні людей роботі в громадському секторі ще далеко до бажаної чи перспективної. Хоча насправді саме такою вона і є. Ось лише п’ять її переваг.
1. Можливість навчатись і навчати
Громадський сектор відкритий для людей, які хочуть набиратися досвіду та розвиватися. Якщо ви готові швидко включатися в процес, засвоювати нові навички та інтенсивно прокачувати себе, то зможете долучитися до роботи навіть із мінімальним досвідом. А ті, хто вже тривалий час працює в організаціях та фондах, зацікавлені у вашому розвитку та готові ділитися власним талантом і напрацюваннями. Отже, виходить чудовий метч!
Будь-якій організації важливо тримати своїх людей поруч замість постійно шукати нових людей, тому допомога з навчанням працівників стоїть в пріоритеті. Керівники часто пропонують співробітникам додаткові можливості: вебінари, курси, воркшопи тощо.
2. Безперервне зростання та розвиток
Через великий попит громадський сектор стрімко розширює свою діяльність. А розвиток організації передбачає й карʼєрне зростання її працівників. На відміну від великих корпорацій, зростання в громадському секторі не вимагає довгих років очікування, навпаки — воно інтенсивне та швидке.
Ініціатива в громадському секторі завжди сприймається позитивно. Тому ваш розвиток від асистента до менеджера — лише питання часу та вашого бажання.
Читайте також: Як стати волонтером: гайд для охочих допомагати ЗСУ, дітям і хвостикам
3. Дбайливість і повага до людей
Благодійні фонди та організації громадянського суспільства у своїй діяльності завжди закладають певні цінності та принципи, яких дотримуються.
Це означає дбайливе ставлення до працівників, повагу їхніх особистих кордонів, відсутність токсичної комунікації. Через брак ресурсів організації зацікавлені в тому, щоб люди відчували себе комфортно на робочому місці та відчували турботу від керівництва.
4. Конкурентна заробітна плата
Один із головних стереотипів про громадський сектор — неможливість організацій і фондів платити конкурентні заробітні плати. Але це не завжди так.
З огляду на стрімкий розвиток неприбуткового сектору, увага донорів прикута до фондів та організацій. Тому фінансові можливості таких організацій за останні декілька років значно зросли, і вони можуть запропонувати оплату праці нарівні з бізнесом. Окрім того, громадський сектор має велику довіру людей. Тому великі бренди, інфлюенсери, компанії та бізнеси самі ініціюють з ним співпраці.
5. Значущість і сенс
Робота в неприбутковому секторі — це можливість бачити свої результати, це вдячність бенефіціарів та спільні цінності з колегами. Місія кожної організації — допомагати певній категорії людей, тварин тощо, тому мотив добрих справ постійно супроводжує вашу діяльність.
Іноді робота в громадському секторі потребує стресостійкості. Але разом із тим це ваш безпосередній внесок у соціально важливі зміни. Менеджмент, комунікації, фандрейзинг, фінанси, дизайн — усе це створює потужний інструмент для підтримки інших.
Шукайте вакансії в громадському секторі на платформі Happy Monday
Діліться неоціненним досвідом та прокачуйте себе, допомагаючи іншим!
ВакансіїЧитайте також
Чи вистачить поклику серця? Як шукати роботу в некомерційних організаціях
Як запобігти та протидіяти вигоранню працівників благодійного сектору?
Як інтелектуальне волонтерство сприяє професійному розвитку: 4 історії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.