Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як по маслу: 5 порад для успішної онлайн-співбесіди

09.02.21 Пошук роботи 4 хв читання

Пандемія змусила багато компаній перевести свої процеси, зокрема й пошук співробітників, в онлайн. Віртуальні співбесіди стали реальністю і, здається, залишаться з нами надовго. Ірина Сулацька — викладачка у LITS, USS та рекрутерка у Matic, яка без пауз наймала людей протягом карантину, —  ділиться з кандидатами порадами, як успішно пройти співбесіду онлайн.

За рік із хвостиком колекція незручних ситуацій на співбесідах поповнилася історіями про відеоінтерв’ю. Наприклад, один мій знайомий усю співбесіду говорив із вухом кандидата (більше історій можна прочитати у коментарях під моїм постом на фейсбуці). Щоб ваше інтерв’ю пройшло якнайкраще, з власного досвіду раджу дотримуватися кількох простих порад. 


Уточніть формат відеоспівбесіди


Іноді компанії не уточнюють, у якому форматі пройде онлайн-співбесіда (аудіо чи відео), або не надсилають заздалегідь запрошення з посиланням на відеодзвінок. Аби уникнути несподіванок, раджу проявити ініціативу і запитати рекрутера, як буде відбуватися співбесіда та який інструмент вам для неї знадобиться. Встигнути за 1 хвилину до знайомства встановити Zoom — задача з зірочкою 🙂 


Перевірте свою техніку й підготуйте «план Б» 

Це очевидна порада, якою, втім, часто нехтують. Тихий звук або його відсутність, трабли з камерою, неочікувані проблеми з інтернетом або операційною системою (коли вмикаєш hangouts і твій ноутбук у цю ж секунду перезавантажується) — таке стається вкрай часто.Тож я не можу не порадити вам перед інтерв’ю перевірити свою техніку, покласти поряд зарядний пристрій (а ще краще — одразу його підключити), перевірити швидкість інтернету і протестувати інструмент, який ви будете використовувати для відеоспівбесіди. І все це — принаймні за 5-10 хвилин до розмови 🙂


Знайдіть тихе місце й нейтральний фон


В одного кандидата, з яким я спілкувалася, хтось на фоні мив посуд — дуже гучно й близько до мікрофону. Інший так налаштував камеру, що я бачила його обличчя в куті, а більшу частину екрану займала картинка його дружини, яка лежала на ліжку. У ще однієї людини за спиною постійно пробігала мама 🙂 

Рекрутер, як і ви, — звичайна жива людина, яка опинилась у новій онлайн-реальності: я, наприклад, постійно попереджаю кандидатів про те, що моя кішка може дуже голосно нявкати, а сусіди вирішили зробити капітальний ремонт.  Усе це — нормальні, життєві речі, і, швидше за все, рекрутер не зверне на них увагу: продовжить ставити питання і відповідати на ваші, не повівши й оком. 

Але якщо ви знайдете тихе місце з нейтральним фоном, вам самим буде значно простіше сконцентруватися, пильнувати за ходом розмови і презентувати себе як професіонала найкращим чином. Співбесіда — це завжди стрес, а з додатковими факторами, що відволікають, вона може стати справжнім випробуванням.


Побудуйте зв’язок із інтерв’юером


Деякі менеджери з найму розповідають, що їм складніше приймати рішення щодо кандидата, якщо вони жодного разу не бачили людину вживу: «Так, ми маємо конкретні критерії відбору, ми чуємо та слухаємо людину, оцінюємо навички за допомогою тестового завдання, але вживу враження від людини складається краще». 

Згідно з цим дослідженням, 55% інформації ми передаємо з допомогою невербальної комунікації, тому, спілкуючись лише за допомогою відео, ми справді маємо інакше сприйняття розмови. Але вибудувати зв’язок можна і в онлайн-форматі. Для цього підтримуйте зоровий контакт із інтерв’юером, будьте повністю включеними в розмову і не перебивайте співбесідника, жестикулюйте, якщо це для вас природно, і посміхайтесь, якщо вам дійсно цього хочеться. 


Пам’ятайте: співбесіда — це завжди співбесіда. Незалежно від формату


На початку карантину я не раз стикалась із кандидатами, які під час відеоспівбесіди гортали стрічку соціальних мереж, відповідали на повідомлення, голосно стукаючи по клавіатурі, і відкривали двері кур’єру. Але незалежно від формату розмови (онлайн чи офлайн, в офісі чи за філіжанкою чаю в кафе) співбесіда лишається співбесідою. Питання, які варто поставити рекрутеру, і follow-up лист після розмови нічим не відрізняються.

Звісно, коли на колінах лежить кіт, дитина в сусідній кімнаті намагається привернути вашу увагу або сусіди голосно сваряться, налаштуватись на робочий настрій нелегко. Але без цього ніяк — якщо ми наважуємось на пошук роботи, то процес найму лишається незмінним, як і умовний «кодекс поведінки» під час всіх його етапів.

Готові до співбесід?

Тоді подавайте резюме на одну з крутих вакансій, розміщених у нас на сайті →

Вакансії

Читайте також

Як розповідати на співбесіді про свої слабкі сторони?

Як пройти співбесіду, якщо у вас недостатньо досвіду?

Що це було?! 10 неприємних історій про пошук роботи

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: