Професійна сфера — потужна частина нашого життя, тож цілком зрозуміло, чому так багато людей «одружені з роботою». І як у будь-якому шлюбі, в кар’єрі трапляються кризи й бажання все кинути. Але є й інший варіант — створити з роботою казковий союз навіки. Як зберігати почуття до своєї справи якнайдовше, знає кар’єрна консультантка, коуч і CEO GOLOVABOUTIQUE Віра Проценко.
Перший день на роботі — як перше освідчення чи перший секс. Хіба можливо це забути? Хтось розпочав свою кар’єру ще в університеті, хтось — пізніше. В когось перший кар’єрний млинець вийшов нанівець, а для когось перша робота стала потужним трампліном до успіху. Але точно для всіх це було незабутнім досвідом.
Пам’ятаю, як приїхала до Києва після закінчення Черкаського університету в пошуках кращого життя. Моєю першою роботою була посада секретаря на рецепції в офісі однієї з найвідоміших радіостанцій України. Цілу ніч напередодні я не могла заснути і все намагалась уявити, як воно буде. Прокинувшись вранці, одягла найгарнішу сукню і відправилась підкорювати столицю.
Сукня була дійсно вишуканою і чарівною, але, як потім з’ясувалось, абсолютно недоречною на тому першому побаченні з новою роботою.
Перший день, тиждень, місяць були тотальним стресом, який не припинявся ні на хвилину. Було цікаво, але неймовірно важко та страшно. Нові люди, завдання, офісна техніка, безліч незрозумілих правил. Здавалось, я ніколи не впораюся з цим. Та дні минали і все почало налагоджуватися.
Перший досвід зазвичай найяскравіший і найгостріший за відчуттями. Я б назвала його «романтичні стосунки». Ми оберігаємо їх, намагаємось бути ідеальними і віримо в те, що так буде завжди.
Аж ось настає «одруження»: збільшується відсоток буднів і починає зникати романтика. Ми звикаємо до певного набору завдань, до рутини, колег, прокидання вранці у певний час і правил гри в офісному просторі. Часто ми почуваємося настільки впевнено, що починаємо знецінювати те, що в нас є.
Ми сумуємо за тими часами, коли все було вперше. Хтось навіть задумується над тим, щоб повернути ці гострі відчуття.
Коли рутина набридає, ми подаємо на розлучення або ж, навпаки, робимо все можливе, щоб зберегти стосунки. Ми шукаємо відповідь на питання: хто винен та куди поділися запал і романтика? Скільки всього хотілося зробити, та чомусь це все в минулому. Натомість є небажання повертатися в офіс, втома, невизначеність, депресія. В цей момент ми напружено думаємо, чи дійсно займаємося тим, чим хочемо, чи не помилилися колись із вибором професії.
5 порад, як залишатися закоханим у роботу
Усі ці етапи — нормальна еволюція стосунків, зокрема й з роботою. Ми набираємось досвіду — професійного, життєвого — і прагнемо більшого. Та все ж таки хочемо отримувати задоволення від роботи, як і багато років тому.
Є декілька практичних порад, які можуть стати в пригоді всім, хто хоче бути закоханим у свою роботу якнайдовше.
1. Плануйте свої подальші кроки
Самовдосконалюватись потрібно все життя. Це може бути як вертикальне, так і горизонтальне зростання. Помрійте, де б ви хотіли бути через якийсь проміжок часу. Складіть кар’єрний план, покрокову інструкцію, деталізуйте дії і вперед. Щоразу, коли ви будете зневірюватися в тому, що робите, пригадуйте свою кінцеву мету. Ту, яка вас надихає і наповнює енергією. Ту, від якої мурахи по тілу 🙂
Як скласти кар’єрний план: покрокова інструкція →
Читати
2. Оточуйте себе правильними людьми
Тими, які можуть і вміють чогось навчити і підтримати. Діліться думками, цікавими кейсами, сміливими ідеями. Під час пандемії, коли ми вимушено обмежуємо офлайн-зустрічі з іншими людьми, практикуйте спілкування онлайн. Створюйте групові чати в месенджерах, організовуйте конференції в Zoom тощо.
Як створити відеоконференцію в Zoom →
Читати
3. Знайдіть ментора
Безцінно мати наставника — людину-експерта в тій сфері, де ви працюєте. Ви завжди можете порадитися, поділитися своїми факапами, перемогами, планами на майбутнє. Ця людина буде для вас і критиком, і реалістом, і мрійником. Іншими словами, одна голова — добре, а дві — це успіх!
Навіщо потрібен ментор і як він може допомогти →
Читати
4. Майте хобі
Що у вас є окрім роботи? Недостатньо читати книжки, ходити в кіно чи проводити час із рідними, щоб повноцінно перемикатися. Подумайте про активність, яка може бути для вас не менш цікавою, ніж ваша постійна зайнятість. Можливо, це буде спорт, творчість тощо. Включіть ці заняття у своє життя на регулярній основі. Це допоможе не тільки відволікатись від вашої основної діяльності, але й розширювати коло знайомих, отримувати новий досвід, розвиватися повноцінно у всіх сферах життя.
Не лише робота: 10 ідей корисних хобі від команди Happy Monday →
Читати
5. Відпочивайте
Як би ви не любили свою роботу, вона набридне, якщо ви не вмієте перемикатися і не працювати. Навчіться «сумувати» за роботою. Велике мистецтво — знайти в собі сили відключити під час відпочинку не тільки телефон, але й голову.
Щоб відпочивати від роботи, треба спершу її знайти
Маємо безліч вакансій в креативних індустріях, освіті, IT-компаніях та громадському секторі.
ВакансіїІ пам’ятайте, що сумніватися, втомлюватися, прокрастинувати — це абсолютно нормальні явища, коли ви багато працюєте і віддаєтесь на 100% своїй справі. Переломні моменти також потрібні — вони дають нам нові поштовхи та мотивацію йти далі.
Читайте також
Як будувати кар’єру з пристрастю? Поради читачів Happy Monday
Робота 24/7: історії трьох героїнь, які працюють понаднормово
Як будувати кар’єру без перевтоми та вигорання?
Дуже корисно, дякую!