Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 важливих навичок для студентів, які не отримаєш в університеті

03.11.21 Кар'єра 4 хв читання

За відсутності значного досвіду на користь молодого спеціаліста промовляють його навички. Основні професійні компетенції студенти отримують в університеті. Але не всього можна навчитись у виші. Які скіли варто «прокачати» майбутнім профі, розповідає Микола Антонюк, керівник напряму персональних комп’ютерів Lenovo в Україні.

Микола Антонюк
Микола Антонюк


Самопрезентація 


Нетворкінг — найцінніший інструмент для будь-якого спеціаліста. Активно його використовувати варто вже в університеті. Пам’ятайте: сьогодні ви знайомитеся з одногрупниками, які завтра будуть вашими колегами на ринку. 

Щоб запам’ятатися після знайомства, розкажіть про себе релевантну та стислу інформацію у форматі самопрезентації. Ось декілька інструментів, що допоможуть презентувати себе. 

  • Напрацюйте заготовки. Щоб уникнути незграбних пауз після слів «Розкажіть про себе», заготуйте самопрезентацію завчасно. Залежно від мети знайомства, вона буде відрізнятися: порівняйте, як представите себе новим друзям або потенційному роботодавцю. До того ж декілька варіантів убезпечать вас від повторів. 
  • Пам’ятайте про ціль, якої хочете досягти. Якщо ви знайомитеся з метою знайти фриланс-проєкт, не забувайте ділитись професійними здобутками: розкажіть про свої компетенції, досвід і вміння. 
  • Обмінюйтесь контактами. Швидше за все, ви — не єдиний / єдина, з ким познайомиться ваш співрозмовник. Тому важливо відразу обмінюватися контактами: запропонуйте «потоваришувати» у Facebook і напишіть коротке повідомлення, щоб зафіксуватись у діалогах співрозмовника. Навіть якщо наступного разу ви напишете за рік, перше повідомлення в переписці про вас нагадає. 
  • Соціальні мережі — ваш паспорт. Інтернет пам’ятає все. Тож будьте уважними, публікуючи фото, відео й пости, — адже роботодавці завжди переглядають сторінки потенційних співробітників.


Знання програм


Залежно від задач, спеціалісту можуть знадобитися різні програмні продукти. Але є універсальні застосунки, які стануть у пригоді кожному.

  • Пакет Microsoft. Хоч Word і PowerPoint знайомі кожному школяру, для ефективної роботи знадобиться вміле використання всього пакету Office. Наприклад, фінансову звітність можна вести у Excel, робочі переписки фіксувати в Outlook, а зустрічі проводити в Teams. 
  • Застосунки для керування проєктами. Щоб ознайомитися з ними, використовуйте їх для навчання: фіксуйте завдання з університету, встановлюйте дедлайни та закривайте виконані задачі. Для цього підійдуть як безкоштовні онлайн-застосунки, наприклад Trello або Notion, так і продукти Microsoft. На такі комплексні рішення, як, наприклад, Office 365, можна оформити вигідну підписку й обрати лише ті програми, що потрібні зараз.

Важливо вміти не лише користуватись програмним забезпеченням, а й подумати про гаджет, на якому працюєте. Наприклад, якщо плануєте працювати з фриланс-проєктами, зверніть увагу на компактність й автономність ноутбуку, щоб пересуватись містом без нав’язливої думки про розетку. Щоб мати можливість відправити терміновий проєкт будь-де, звертайте увагу на WiFi-модуль або підтримку LTE-карт. Для професій, де потрібно створювати та редагувати фото- й відеоконтент, чи не найважливіше — продуктивність пристрою: незбережений файл засмутить будь-якого дизайнера. 

навички для студентів


Soft Skills


Світ розвивається стрімко, тож знання потрібно постійно оновлювати, щоб не втрачали свою актуальність. Проте «гнучкі» навички не застарівають ніколи — вміння якісно вести ділову бесіду, давати екологічний фідбек, працювати в команді й планувати робочі завдання знадобиться всім як зараз, так і в майбутньому. 

Будь-яка сучасна професія потребує взаємодії з колегами, клієнтами та партнерами. Щоб досягти успіху, зростати кар’єрно та займати керівні посади, розвивайте «гнучкі» навички. Це допоможе будувати міцні стосунки з колегами, делегувати задачі й досягати спільних результатів. 

  • Працюйте в команді. Студентські проєкти — чудова можливість спробувати себе в ролі командного гравця. Тренуйте лідерські навички, делегуйте завдання та працюйте на результат. 
  • Тренуйте навички комунікації. Писати листи, вести ділові перемовини та презентувати ідеї — це рутина спеціаліста будь-якої сфери. Тож якісна комунікація — запорука успіху проєкту. Тренуйте навички копірайтингу й презентації, щоб бути готовими до будь-яких викликів. 
навички для студентів


Англійська мова


Ще десять років тому HR-менеджери «полювали» на спеціалістів зі знанням англійської, а сьогодні це обов’язкова вимога для більшості професій. Англійська дозволяє спілкуватися з іноземними партнерами та працювати в будь-якій точці світу з великими міжнародними замовниками. 

«Прокачати» свою англійську можна завдяки профільним курсам і навчанню, а підкріплювати знання потрібно щодня.

  • Слухайте або дивіться контент англійською. Подкасти або відео — будь-який контент допоможе покращити знання мови. Важливо обирати не тільки прості та зрозумілі теми, а й щось нове, щоб розвивати словниковий запас. Наприклад, ви гарно говорите англійською про рекламу? Спробуйте ознайомитись із темою технологій або медицини.
  • Читайте профільні матеріали. Сучасні дослідження в будь-якій сфері публікуються англійською. Тож, аби першими бути в курсі найактуальніших новин, читайте профільні медіа та матеріали в оригіналі.


Знання ринку


Мій робочий день завжди починається з моніторингу останніх новин ринку: аналітика про ринок ПК і ноутбуків, а також внутрішні дані компанії допомагають залишатися в курсі та коригувати плани за потреби.

Так само й молодим спеціалістам важливо розуміти, що відбувається у сфері їхньої потенційної діяльності — це допоможе спрогнозувати розвиток професії або ринку. Це буде вигідно вирізняти студента серед інших колег, які дізнаються новини пізно, а відтак не можуть врахувати всі ризики. 

  • Оберіть авторитетні джерела. Медицина, політика або технології — не важливо, яку сферу ви оберете для кар’єри. У будь-якому разі визначте авторитетні джерела в темі, якою цікавитесь, і регулярно знайомтеся з актуальними даними.
  • Прогнозуйте й порівнюйте гіпотези. Щоб стати гарним аналітиком і наперед прораховувати всі ризики, потрібна практика. Спробуйте регулярно прогнозувати розвиток ринку — наприклад, на пів року вперед. Пізніше порівняйте гіпотезу з реальністю та проаналізуйте, що не врахували.

Залишатися конкурентним допоможе постійна робота над собою: розвиток навичок комунікації, вивчення професійного контенту, аналіз останніх тенденцій та вміння самостійно вирішувати робочі завдання. Такі старання не залишаться без уваги: керівники цінують проактивних спеціалістів, які готові навчатися й при цьому достатньо автономні під час роботи. 

Готові почати кар’єру?

У нас на сайті є вакансії для фахівців з мінімальним досвідом 👉

Вакансії

Читайте також

Як отримати профіт від навчання в університеті?

6 порад для студентів, які хочуть почати кар’єру ще під час навчання

Як пройти стажування, щоб залишитись у компанії?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: