Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чим займається і скільки заробляє вебдизайнер

11.12.20 Пошук роботи Увійти в ІТ 8 хв читання

Як стати вебдизайнером, чи потрібна для цього дизайнерська освіта та де шукати роботу початківцям. Про це, а також про плюси й мінуси своєї професії розповідає Вікторія Гладинець — вебдизайнерка студії Zgraya. 

Viktoriya Gladynets
Вікторія Гладинець


Я працюю дизайнером приблизно 3 роки. Почала цікавитись цим випадково: колишній хлопець розповів про професію і сказав, що це для мене «ідеальний метч». І ось на першому курсі системного аналізу в КПІ я почала цікавитись темою, яка на перший погляд видавалася кардинально протилежною. Десь за рік-півтора як дізналась, що дизайнер може бути не тільки інтер’єру чи одягу, увійшла в професію 🙂 А до цього встигла 4 роки попрацювати копірайтером, репетитором математики й англійської та навіть вчителем програмування. 

В якийсь момент ти розумієш, що дивишся на світ крізь призму дизайну. Ловиш себе на думці, що ходиш по метро і оцінюєш рекламу, мов сноб. А потім працюєш, набираєшся досвіду і охолоджуєш свою агресію до поганого банеру чи незручного сайту 🙂

Найбільше у своїй роботі я люблю те, що тут завжди є простір для навчання. Просто дивишся, що ти не вмієш на певному етапі роботи, і вчишся. Навчився робити статичний сайт? Вивчай моушн, графічний дизайн, 3D — і зможеш зробити проєкт ще цікавішим (ми в студії називаємо це сексі-дизайном).

Головний мінус — ризик втратити життя за роботою і вигоріти. Ось ти повідповідав у робочих чатах на вихідних, попрацював понаднормово чи у відпустці, а потім ловиш себе на думці, що часу відключитись від роботи зовсім і не було. На жаль, часто це відстрелюєш вже у стані овочу. Вважаю це головною проблемою нашої професії. 

Особисто я захоплююсь своєю роботою, але не залежу від неї. Це не наркотик, і, окрім дизайну, в мене ще є життя (так, люди, воно є після 8 годин робочого дня). Коли 80% часу проводиш за екраном ноуту, дуже важливо спілкуватися з людьми вживу і частіше бачитися з друзями (тільки не говоріть із ними про роботу).

Зі своїх робіт я найбільше ціную проєкт ребрендингу простору всередині бібліотеки КПІ. Оскільки мій профіль — веб та інтерфейси, брендинг був своєрідним викликом і можливістю повчитись і використати по-новому вже існуючі знання. Я багато спілкувалась з командою простору, дізнавалась у них інсайти, приходила з замальовками. Маневрувати між роботою, написанням диплому і цим волонтерським проектом було дуже весело.

Заняття дизайном дарує смак і «надивленість». Саме тому досвідчені дизайнери починають фотографувати, робити одяг, займатись мистецтвом тощо і легко досягають висот. Або відкривають свій бізнес, адже дизайнер насамперед має розуміти бізнес і користувача, а вже потім гарно малювати картинки.


Що входить в обов’язки вебдизайнера


Головний обов’язок кожного дизайнера — швидко адаптуватися під середовище й нетипові задачі. В будь-якій ситуації важливо оперативно реагувати і бути автономним спеціалістом у своїй зоні відповідальності. Другий обов’язок — постійно розвиватися, бути відкритим до нових знань. Інакше з часом ризикуєш стати дідом з орденами і десятьма роками стажу, але без розуміння роботи з сучасним продуктом.

Загалом вебдизайнер розробляє вебінтерфейси для сайтів та мобільних додатків — створює макети лендингів, сайтів, інтернет-сервісів і додатків. Він також може працювати над шаблонами email-розсилок та інтернет-банерами. 

Обов’язки конкретного вебдизайнера залежать від його професійного рівня. Зазвичай дизайнерам-початківцям спочатку дають нескладні задачі, на яких можна легко набити руку: розробляти другорядні сторінки на основі готового концепту, створювати разом з іншим дизайнером вайрфрейми (концепція створення структури дизайну інтерфейсу — Прим. ред.), адаптивний дизайн, маркетингові матеріали, банери, невеликі проєкти, прості та мінімалістичні лендинги. 

Обов’язки на рівень вище — створювати інформаційну архітектуру проєкту, самому робити вайрфрейми та прототипи, дизайн-концепти, передавати проєкти в розробку, презентувавати клієнту тощо.

Мій типовий робочий день часто починається з мітингу команди, під час якого ми  спілкуємося про процеси, план робіт та задачі. Потім — задачі в Figma, трекання часу і робота з Jira, специфікації в Notion або Confluence. 

Більшість часу я працюю в Figma — інструменті для зручного проєктування діджитал-дизайну: веб, інтерфейси, банери, презентації, легка графіка. При потребі працюю з Photoshop, Illustrator, After Effects, Whimsical тощо. Всю робочу комунікацію ми підтримуємо в корпоративному месенджері Slack, а всі мітинги та дзвінки з клієнтами проходять в Zoom або Google Hangouts.


Як стати вебдизайнером


Перша порада: якщо ви тільки починаєте — оточіть себе дизайном з усіх боків. Ми всі забагато часу проводимо в соцмережах, тому відфільтруйте інфополе згідно з новим захопленням, тобто підпишіться у соцмережах на відомих дизайнерів або профільні медіа. 

Друга порада: копіювати чужі роботи від А до Я. Намагайтеся знайти та повторити кожну тінь, віднайти, яку саме сітку чи шрифт використав дизайнер і як з ними працював. Спробуйте перевірити дизайн на різних девайсах, щоб дізнатися, як перелаштовано блоки на адаптивці. Це допоможе зрозуміти, які прийоми використовував дизайнер, та пропрацювати їх самостійно. 

Третя порада: старайтеся не просто споживати контент, а аналізувати його: що подобається, що ні і як би ви оцінили, наприклад, цей сайт.


Які hard skills потрібні вебдизайнеру

Кити, на яких повинні триматись ваші знання:

  • типографіка: типи шрифтів, створення робочої шрифтової пари + розуміння, як працює шрифт у браузері;
  • теорія кольору (тільки, будь ласка, не академічна): важливо розуміти, як колір працює в інтерфейсах, як виділити акцентний колір, які способи компонування кольорів є, як підібрати робочу палітру для вебу, чи достатня доступність у вибраних кольорів, чи враховані технічні кольори (для помилок та підтверджень);
  • розуміння, як мають працювати елементи вебу: кнопки, інпути, форми, попапи тощо;
  • знання якомога більшої кількості інструментів дизайну (більшість опановуються за тиждень-два): наприклад, зараз вебдизайнери частіше використовують Figma;
  • розуміння адаптивного дизайну.

Що ще точно потрібно знати початківцю і з чим у всіх джуніор-дизайнерів проблема — правило зовнішнього і внутрішнього. Коли ви навчитеся ідеально працювати з проміжками і повітрям — все заграє по-новому. 


Які soft skills потрібні вебдизайнеру

Мені подобається, що зараз все більше уваги приділяють soft skills, адже всі ми хочемо працювати в комфортних умовах. Тому для вебдизайнера важливі наступні soft skills:

  • командна робота, адже ви постійно будете тісно співпрацювати з різними спеціалістами;
  • комунікативні навички для спілкування з клієнтом і командою;
  • вміння презентувати свої рішення;
  • відкритість до нових знань.

Я вважаю, що дизайнеру інтерфейсів не потрібна художня або дизайнерська освіта. А як бекграунд більше знадобиться технічна освіта, бо хорошому дизайнеру важливіше розуміти логіку в інтерфейсі, швидко працювати з великим масивом даних, вміти розібратись в аналітиці, розуміти основи економіки, специфіку бізнесу і ще багато чого. Це все аналітична робота. Не так творчо звучить, так? 

Я вважаю, що художникам і творчим людям цікавіше буде в графічному дизайні чи ілюстрації. А щоб бути дійсно кльовим дизайнером інтерфейсів (особливо UX), потрібно мати достатньо сильний технічний бекграунд та аналітичний склад розуму.


Скільки заробляє вебдизайнер


Заробітна плата залежить насамперед від скілів і рівня спеціаліста. 

Можна заробляти купу грошей з кількома роками досвіду, а можна і через 10 років залишитись на середньому рівні і не розвиватись.

Що ще впливає на оплату праці:

  • якість робіт у портфоліо;
  • вміння «продати» себе на інтерв’ю;
  • рівень зарплат у компанії: наприклад, компанії, що заробляють на іноземному ринку, пропонують більше грошей.

Середній рівень зарплат сказати важко, адже вони відрізняються від компанії до компанії і від вакансії до вакансії. Але реалії орієнтовно такі: після курсу в Projector, VSOC, KAMA чи схожій школі інтерн-джун може претендувати на заробіток у 300-500$. 

За спостереженням ринку, Strong Junior може претендувати на 900-1200$, Middle —  на 1400-2200$, Senior і вище — від 1800$. 

Усе залежить від роботодавця: в іноземній продуктовій компанії Middle може спокійно заробляти більше, ніж Senior у студії.

Цікаво, скільки заробляють дизайнери?

Ми провели опитування і дізналися їхні середні зарплати!

Читати


Де шукати роботу вебдизайнеру-початківцю:


Працювати вебдизайнером можна будь-де, але зазвичай список достатньо типовий:

  • студії: невеликі компанії, які працюють над проєктами клієнта;
  • продуктові компанії, які створюють свій власний продукт з нуля і підтримують його;
  • аутсорс-компанії — великі компанії, які допомагають клієнту створювати продукт (проєкти зазвичай більш довстрокові, ніж у студіях);
  • фриланс — коли сам знаходиш собі проєкти й працюєш над ними.

Початківцям я раджу поцікавитись, які компанії є на ринку, і створити свій список роботодавців мрії. Можливо, хтось із них шукає інтерна або джуніора? У великих компаніях часто бувають стажування, після яких інтерна можуть взяти на роботу. Немає вакансії в компанії мрії? Напишіть їм особисто та скиньте свої роботи. Дуже часто в компаніях нема відкритих вакансій, але може бути потреба в інтерні (або з’явиться після вашого портфоліо 🙂) 

У компанії мрії немає вакансій?

7 кроків, щоб все одно потрапити на співбесіду

Читати

Які платформи для пошуку роботи я раджу?

  • Facebook. Коли в тебе купа друзів айтішників, то в кожному четвертому пості когось шукають. Але через фейсбук легше зловити вакансію, коли тебе вже знають. 
  • Djinni. Фішка сервісу в тому, що тут можна анонімно розмістити всі свої дані. Вакансій достатньо багато і вони адекватні.
  • DOU — українська спільнота програмістів. 
  • Дизайн Цех — новий телеграм-канал із вакансіями для дизайнерів, який запустив Projector.
  • Rabota.ua, Work.ua, Jooble — для початку може згодитись, але, на мою думку, класні вакансії там не постять.

Потрібна робота?

Шукайте у нас вакансії для дизайнерів у креативних та ІТ-компаніях і не тільки!

Вакансії


Корисні книги, курси та інші ресурси для розвитку в професії


Курси:

  • офлайн-курси: Projector (+ їхня онлайн-бібліотека лекцій), KAMA, VSOC;
  • онлайн-курси: Coursera, Interaction Design Foundation, Awwwards, Нетология, Бюро Артема Горбунова. 

До речі, ось чудовий матеріал від Tilda з підбіркою онлайн-курсів з вебдизайну. 

Медіа та інші ресурси:

  • Telegraf design;
  • Medium
  • vc.ru  
  • ux.pub
  • Tilda Education 
  • Подкаст дизайнера Євгена Воронюка «Не притулятися» 

Ресурси для натхнення й надивленості:

  • базовий набір: Dribbble, Behance — з прикладами робіт від дизайнерів з усього світу;
  • Pinterest — його цінність у тому, що він агрегує роботи зі всіх сайтів одразу + під кожною картинкою алгоритм підбирає схожі роботи;
  • Awwwards — приклади найкращих сайтів, за які голосують люди з усього світу; 
  • Mobbin — бібліотека з паттернами мобільних додатків;
  • Savee — надзвичайно крутий ресурс, де можна зберігати усе, що тебе надихає, і дивитись, що надихає інших;
  • One Page Love — підбірка цікавих сайтів.

Буду рада поспілкуватись і відповісти на додаткові питання, тому шукайте мене в будь-яких соцмережах під ніком @vhladynets.

Читайте також

Робота творчості не завада: 3 історії про те, як вдало поєднувати одне з іншим

Не занижуйте ціну і одягайте штани: дизайнери — про роботу на карантині

Чи варто подаватися на вакансію, якщо ви не відповідаєте всім вимогам?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.