У рекрутингу завжди є місце курйозним історіям. Вони трапляються на співбесідах або навіть зчитуються з рядків резюме, перевіряючи витримку й делікатність рекрутерів. Втім, і самі рекрутери часом можуть стати героями комічних ситуацій. Команда CleverStaff поспілкувалася зі знайомими рекрутерами та зібрала смішні випадки, які підіймають настрій і доводять, що всі учасники процесу найму — насамперед люди.
Цікавинки в LinkedIn-профілях кандидатів
Анна Параскєєва з ITExpert, як і більшість рекрутерів, часто переглядає профілі фахівців у LinkedIn і деколи натрапляє на цікаві випадки.
Так, наприклад, один Java Developer серед своїх технічних навичок (де були Spring, Java, SQL) зазначив «Красунчик» (хоча фото в профілі, на погляд Анни, було доволі скромне 😁). Інший кандидат у розділі «Досвід» написав про попередню компанію коротко: «Пекло на землі». Анні відразу ж закортіло дізнатися про причини його звільнення з цієї компанії.
А в одного кандидата в розділі «About» Анна побачила таке: наприкінці фахівець написав, що відповідає лише на ті повідомлення, де вітання містить кодові слова «зелений банан» (не точно зелений, але точно банан 😁). Це мало доволі смішний вигляд, але водночас було дуже винахідливо, адже таким чином кандидат хотів відсіяти рекрутерів, які «спамлять» повідомленнями, не вивчаючи профілі кандидатів.
Коли резюме — це цілі історії. Буквально
Для деяких кандидатів резюме є способом самовираження. Наприклад, якось Анна допомагала одному спеціалістові відредагувати й покращити його резюме. Розділ про хобі займав ледь не третину всієї інформації, і скорочувати його фахівець не бажав у жодному разі. Хоча решту правок сприймав спокійно та зважено. Мабуть, кандидату дійсно було важливо, щоб потенційний роботодавець ознайомився з усіма його захопленнями й багатим внутрішнім світом.
А часом резюме бувають доволі відверті. Рекрутерка Жанна Кондратьєва з Lviv HR Solutions, пригадує такі приклади з отриманих резюме:
- «Вкрав базу B2B клієнтів із попередньої роботи»;
- «Християнка, віддана своїй справі, амбітна»;
- «Тупим рекрутерам не телефонувати, говорю лише з власниками бізнесу».
Погодьтеся, такі кандидати запам’ятовуються. Питання лише в тому, зі знаком плюс чи мінус 🙂.
Курйози на співбесідах
А ось які історії розповідають рекрутерки з Indigo Tech Recruiters. Одного разу на онлайн-інтерв’ю з потенційним розробником для продуктової компанії рекрутерка в якийсь момент почула шепотіння і ледь чутний стукіт. Вона вдала, що нічого не помітила, і вже планувала перейти до наступного запитання, аж раптом почула жіночий голос: «Запитай, запитай в неї про бонуси!». І, м’яко кажучи, здивувалася, що на співбесіді їх було не двоє.
Виявилось, то була дівчина кандидата, якій кортіло проконтролювати розмову. Ймовірно, вона думала, що хлопець вимкнув свій мікрофон, і не знала, що викриває свою присутність. Після цього вона, звісно, зникла, співбесіда закінчилася нормально, але оффер кандидат так і не отримав 🤷♀️.
Було й таке: кандидатка вдягла на онлайн-інтерв’ю футболку з логотипом компанії, куди проходила співбесіду. Рекрутерка помітила це лише після 15 хвилин розмови й одразу ж розпитала дівчину. Виявилось, що вона зробила це навмисно, щоб запам’ятатись, а футболку позичила у хлопця, який за збігом обставин працював на цю компанію пів року тому. Запам’ятатись у кандидатки дійсно вийшло 🙂.
Не хочете, щоб ваше інтерв’ю запам’яталося рекрутеру як курйоз?
Тоді готуйтеся до співбесіди разом з нашим онлайн-гайдом «Як успішно пройти співбесіду»
До гайда
Дивна й непередбачувана поведінка кандидатів
Нестандартними кейсами поділилися рекрутери з ITExpert. Якось кандидат під’єднався до них на технічне онлайн-інтерв’ю… п’яним. Треба віддати йому належне: він з усіх сил намагався відповідати на запитання інтерв’юера. Спочатку рекрутери сумнівалися: може, людина не п’яна, а просто так розмовляє. Але коли кандидат солодко задрімав посеред розмови й не реагував на всі онлайн-спроби його розбудити (а це так собі завдання) — сумнівів не залишилось. Ця співбесіда ще й записувалась, щоб замовник міг передивитися за потреби, про що кандидата заздалегідь попередили. Оце пам’ять 😆.
Ще був кандидат, який під’єднався на онлайн-інтерв’ю з кальян-бару і користувався всіма перевагами цього закладу: курив кальян, потопав у романтичних фігурних хмаринках, робив паузи, щоб затягнутись, а на фоні звучала релаксова музика.
Інший кандидат проходив співбесіду в костюмі й краватці в стилі ретро, з підкрученими вусами й люлькою в руках, подібною до Шерлокової. На всі запитання відповідав підкреслено чемно. Здавалося, що от-от з’явиться або доктор Ватсон, або собака Баскервілів. Хоча краще, мабуть, так, ніж зовсім без костюма. Бо один кандидат долучився до співбесіди в махровому халаті на голе тіло, ще й розв’язаному 🤦♀️.
Команда рекрутерів A-HR час від часу теж фіксує нестандартні випадки на співбесідах. Наприклад, одного разу кандидат… з апетитом їв суп під час інтерв’ю, бо в нього спеціальна дієта. Що поробиш, не залишати ж людину голодною. А ще пригадують випадки з наполегливими кандидатами 👇
Рекрутерка Вікторія якось шукала SEO-фахівця в українську ecommerce-компанію і мала за «щастя» поспілкуватися з одним ну дуже наполегливим кандидатом. Коли з певних причин СЕО компанії відхилив кандидатуру цього спеціаліста, про що рекрутерка йому тактично повідомила, кандидат ще протягом тижня писав Вікторії листи з меседжами на кшталт: «Ви не розумієте, кого втрачаєте!», «Ви робите величезну помилку!», «Ніхто не виведе вас у топ швидше, ніж я!». Останнім, що він написав, було: «Я — SEO-самурай!!!». Сподіваємось, до харакірі через невдачу з вакансією не дійшло 😆.
А рекрутерка Альона пригадує юнака, який після співбесіди на посаду менеджера банку почав писати їй вірші, висвітлюючи свої сильні професійні сторони. Чи дуже хотів цю роботу, чи паралельно закохався у рекрутерку, достеменно невідомо. Але дуже зворушливо, погодьтесь.
Часом рекрутерам трапляються не наполегливі кандидати, а радше навпаки. Ще один кейс від ITExpert — про фахівця, який успішно пройшов усі етапи відбору, а потім різко відмовився від оффера, хоча компанія-замовник вже потирала руки й усе було, як-то кажуть, на мазі. Причина — дружина проти зміни роботи й ніяк не піддається на вмовляння. Ну не псувати ж настрій турботливій дружині через таку «дрібницю». Сімейне щастя кандидатів — понад усе 🙂.
Рекрутери — теж люди
Ми звикли думати, що зазвичай у курйозне становище найчастіше потрапляють кандидати. Але буває, що й рекрутери теж.
Юлія Гладишко зі Smart Solution згадує, як тільки починала наймати європейців, що вимагало проведення інтерв’ю англійською мовою. Призначивши першу співбесіду з іноземцем, рекрутерка попередила, що вона займе приблизно 30 хвилин. Але під час інтерв’ю Юлія дуже хвилювалася, говорила швидко, тож співбесіда закінчилася вже за 10 хвилин. Кандидат був трохи спантеличений і напружено поцікавився, чи це дійсно все, бо щось дуже швидко 😆.
А ще один рекрутер на умовах анонімності поділився наступним кейсом. Кандидат прийшов на співбесіду, але перед розмовою попросив показати, де туалет. Рекрутер провів його, а потім на автоматі випалив: «Заходьте, сідайте, я до вас зараз підійду». Була незручна пауза, але гарне почуття гумору в обох врятувало ситуацію 🙂.
А вам траплялися якісь курйозні ситуації під час пошуку роботи чи відбору персоналу? Діліться в коментарях 🙂
Читайте також
Якою може бути кар’єра рекрутера? Історія, факапи й поради Віти Попович
Рекрутери — про дивну поведінку кандидатів на співбесіді | Частина перша
Рекрутери — про дивну поведінку кандидатів на співбесіді | Частина друга
Шукаєте працівників?
Розміщуйте вакансію в нас на сайті та чекайте на топових кандидатів!
Розмістити
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Корпоративне навчання: чому важливе в будь-якій компанії та як його організувати?
Хто є хто у відділі кадрів: чим відрізняється HR від рекрутера й інших фахівців