Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що читати взимку: 20 книжкових нон-фікшн новинок

10.12.21 Розвиток 13 хв читання

Продовжуємо раз на сезон традиційно збирати нон-фікшн книжки, які нещодавно з’явилися в українських видавництвах. Буде що дарувати рідним, друзям і собі улюбленим на свята, адже цікавих новинок, як завжди, вийшло багацько.

«Кар’єра без драм і травм»
— «Віхола»

Не можемо одразу не згадати книжку засновниці та СЕО Happy Monday Анни Мазур та редакторки Насті Пасенко — про те, як розібратися в собі, розвиватися кар’єрно та почуватися щасливішими в роботі. Книжка нарешті вийшла друком + вона доступна ще й в електронному варіанті. За цим посиланням ми ділимось корисними інсайтами для кар’єри з книжки, але дуже радимо прочитати її особисто 🙂

«Писати аналітику може кожен»
— «Віхола»

Існує думка, що нудний, сухий, перевантажений складнопідрядними реченнями текст — серйозний, а легкий і приємний для прочитання — ні. Однак аналітичний текст теж може бути елегантним та захопливим! У цій книжці аналітикиня Катерина Зарембо разом із групою дослідників розбирають аналітичний текст від задуму та призначення до структури та оцінки його ефективності. А також радять, як обрати стиль написання та не лише зацікавити, але й переконати свою аудиторію.

«Нові стоїки. 52 уроки для наповненого життя» 
— «Лабораторія»

У сучасному світі люди весь час кудись поспішають, живуть у постійному стресі та під тиском дедлайнів. Ця книжка — справжній практичний посібник зі змін свого життя на краще, розрахований на цілий рік. Автори Массімо Пільюччі та Грегорі Лопес не просто пояснюють принципи стоїцизму, — а ще й дають конкретні вправи, які допоможуть звільнитися від тягаря психологічної напруги, усвідомити внутрішню силу та почати насолоджуватися моментом. 

«Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних»
— «Лабораторія»

Людське життя сміхотворно коротке. Все, що ми маємо — це в середньому 4 тисячі тижнів, або ж 80 років. В погоні за продуктивністю та намаганням все встигати, ми часто втрачаємо зв’язок із самими собою, забуваємо, що для нас справді важливо. Як зрозуміти, що для нас є справді важливим, а що не варте і крихти нашого часу? Автор Олівер Беркмен поєднує підходи стародавніх та сучасних філософів, психологів та духовних вчителів, щоб вибудувати свою теорію про управління часом.

«Внутрішній голос. Як навчитись слухати себе»
— «Лабораторія»

Ми настільки звикли до постійного діалогу з самими собою, що часто навіть не помічаємо його згубного впливу на наше ментальне здоров’я та самосвідомість. Автор книжки Ітан Кросс упевнений, що балаканину в голові можна використати на свою користь. Він порадить, що робити з роєм нав’язливих думок, які викликають тривогу, розчарування, невдоволення чи невпевненість, а також розкаже, як приборкати свого внутрішнього критика та перетворити його на внутрішнього коуча.

Як розпізнати й нейтралізувати внутрішнього критика? Читайте у статті психологині 👉

Читати

«Розверніть корабель. Уроки менеджменту від капітана підводного човна»
— «Наш формат»

Поганий керівник дає команди, хороший — повноваження. У цьому переконаний Девід Марке — командувач субмарини Santa Fe, який змінив гасло субмарини з «Роби що сказали» на «Розкажи, що ти збираєшся зробити в цій ситуації». Автор розповідає про помилки й уроки, демократичність і авторитарність, підходи «лідер — виконавець» і «лідер — лідер», довіру й чуйність до команди. Це книжка про командний дух, справжнє лідерство, відповідальність і повагу. 

«101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками»
— «Наш формат»

Це книжка для широкого кола читачів — для всіх, хто хоч раз у житті відчував тривогу чи страх та хоче мати дієві засоби, як швидко подолати ці стани або полегшити їх. Авторка Таня Пітерсон пропонує ефективні та перевірені способи, що знизять рівень тривожності і допоможуть відновити контроль над власним життям. Це і дихання, і візуалізації, і запитання для фрірайтингу, і спроби домовитися з думками. Аж 101 спосіб виставити свою тривогу за двері — а це половина шляху до щасливого життя.

Як працювати зі страхами, що обмежують ваше життя? Поради від коуча 👉

Читати

«Вміти все: чому універсальність перемагає спеціалізацію»
— Vivat

Вузька спеціалізація нині є радше винятком, аніж правилом, тому, щоб стати успішним, потрібно мати знання з кількох різних сфер, замість заглиблюватися в одну. Автор книжки Девід Епштейн дослідив історії найкращих світових спортсменів, митців, винахідників та науковців і дійшов висновку: гнучкість та розмаїтий досвід — ключ до справжніх досягнень. 

«Змініть звичний сценарій: як змусити людей вважати вашу ідею своєю»
— Vivat

Презентувати свою роботу, проявити себе під час співбесіди чи ділових переговорів, зацікавити потенційних партнерів своїми ідеями — усе це потребує особливих навичок. Експерт з продажу Орен Клафф, який укладає успішні угоди на мільярди доларів, допоможе вам стати переконливим. Ви дізнаєтеся, як навчитися вирізнятися з-поміж інших та змінювати звичний сценарій переговорів — чи то в розмові з босом, чи то під час пітчингу проєкту перед інвесторами, ба навіть у спілкуванні з друзями.

«Покоління Z. Як бренди формують довіру»
— Vivat

Молодь покоління Z інакша. Їй подобається TikTok, її важко чимось здивувати, і вона одразу помічає нещирість у комунікації. Як брендам завоювати цей сегмент аудиторії і налаштуватися на хвилю нового покоління? Автори цієї книжки розповідають, що варто знати сучасним підприємцям і маркетологам, менеджерам та фахівцям із комунікації, які постійно стикаються з викликом сподобатися молоді.

«Ми такі задовбані. Перевірений спосіб подолати вигорання й відновити енергію»
— Yakaboo Publishing

У вас відчуття, ніби життя надто клопітне, дні короткі, а хотілося би понад 24 години в добі? Вам здається, що ви надміру працюєте, стресу забагато і важко позбутися втоми? Докторка Емі Шах, спираючись на власний досвід, описує програму, яка допоможе відновити рівень енергії і стати здоровішою. Вона обіцяє, що дотримуючись її системи й порад, уже за два тижні ви помітите зрушення в ліпший бік. А через три тижні почуватиметеся зовсім іншою людиною.

«Я всьо»: що робити з вигоранням, якщо просто відпочити — недостатньо?

Читати

«Смерть митця. Як творчі люди виживають у часи мільярдерів і технологічних гігантів»
— Yakaboo Publishing

Є дві версії того, як живеться в цифрову епоху творчим людям. Перша походить із Кремнієвої долини: згідно з нею, заробляти творчістю ще ніколи не було так легко. Інша версія належить самим творчим людям: так, опублікувати можна все. Але хто за це заплатить? То хто ж має рацію? Вільям Дерезевіц, відомий літературний критик і знавець сучасної культури, готовий відповісти на питання, як сьогодні заробляти на власній творчості.

«Емпатія в бізнесі. Співпереживання як двигун корпоративного успіху»
— Yakaboo Publishing

Розлючені споживачі? Прострочені дедлайни? Провальні продукти? Проблеми вашого бізнесу можуть мати єдиний корінь — брак емпатії. Бути емпатійними на роботі — означає бачити ситуацію з позиції іншої людини і будувати на цьому стиль управління, корпоративну культуру та стратегію бренду. Авторка Марія Росс бере свої експертні знання з брендингу, додає до них перевірені дослідження й історії та розкриває читачам, як саме емпатія підсилює бренди та організації і робить їх успішнішими.

«Дизайн-мисленнєве життя. Практичний посібник»
— Arthuss

Цей практичний посібник призначений для всіх, хто хоче мати щасливе та радісне майбутнє, хто хоче ініціювати зміни шляхом самовдосконалення та має сміливість думати, діяти й активно використовувати свої можливості. Якщо ви хочете змінити свою кар’єру, сформувати здоровіші та міцніші стосунки або спланувати наступні етапи свого життя, ця книга доктора філософії й викладача дизайн-мислення Майкла Льюріка підкаже вам, як саме цього можна досягнути.

«Йди геть зі свого шляху! Як подолати 40 проявів саморуйнівної поведінки»
— КСД

Руйнівна поведінка працює проти наших інтересів і знищує наші заповітні бажання. Вона створює більше проблем, ніж вирішує, і заважає нам на шляху до щастя, успіху та любові. Марк Ґоулстон, лікар з 20-річним стажем, пояснює, чому іноді нам так подобається страждати та як розірвати це згубне коло. Ця книжка — це історії та поради, приправлені гумором і цінними висновками до кожного з 40 проявів саморуйнації, ідеї та практики, що вже допомогли тисячам людей.

Сам собі ворог: як не заважати власному успіху. Поради коуча 👉

Читати

«21 лист про життя і його виклики»
— КМ-Букс

У книжці експерт з менеджменту Чарльз Генді намагається зазирнути в майбутнє й передбачити, які виклики й можливості очікують на прийдешнє покоління. Як зможуть люди впоратися зі змінами у світі, де більше немає колишньої впевненості? Яку мету їм варто ставити перед собою? Як вони шукатимуть ціль і реалізацію в житті? Автор ставить питання, які кожна людина повинна ставити собі, й показує напрямки, де можна шукати відповіді на ці питання.

«Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя»
— BookChef

Розвиток корисних звичок і створення позитивних змін може бути простим, якщо ви оберете правильний підхід: систему, засновану на тому, як справді працює психологія людини. Книга Браяна Джефрі Фоґґа каже «прощавай» усім тривогам, що супроводжують зміни, і — що важливіше — показує, як легко і з усмішкою можна подолати прірву (хай яку велику) між тим, хто ви є зараз, і тим, ким бажаєте стати.

Як сформувати корисну звичку? Трекер від Happy Monday 👉

Читати

«Коротка історія фотографії»
— «Видавництво Старого Лева»

У цій ілюстрованій книжці ви знайдете знакові світлини, роботи культових митців з часу перших експериментів із фотографією від початку 19 століття до періоду сучасного цифрового фото. Дизайн книжки і продумана структура допоможе вам легко зорієнтуватися у ключових жанрах, митцях, темах і техніках й оповідає, як, чому та коли певні фотографії справді змінили світ.

«Дім Ґуччі»
— «Фабула»

Це сенсаційна історія про вбивство, божевілля, розкіш та пожадливість. Авторка, письменниця й журналістка Сара Форден, майстерно переплела два споріднені сюжети: драматичну історію родини Ґуччі, сповнену розбрату, судової тяганини, взаємних непорозумінь і на додаток обтяжену замовним убивством, і оповідь про злети та падіння уславленого бренду Gucci й безпрецедентні успіхи, яких врешті-решт досягнув цей видатний виробник предметів розкоші й товарів класу люкс.

«Секрети фасилітації: SMART-посібник із результативної роботи в групі»
— «Фабула»

Заснована на перевіреному підході Майкла Вілкінсона SMART (Structured Meeting And Related Techniques), книжка може допомогти досягти приголомшливих результатів під час управління, представлення, викладання, планування та продажу, а також інших професійних та особистих ситуацій. Це розширене видання містить нові розділи щодо організації віртуальних зустрічей, міжкультурних команд, а також великих груп та конференцій.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній 👉

Вакансії

Читайте також

Книжка засновниці Happy Monday 😍 та ще 15 новинок на осінь

Як читати книги для саморозвитку з користю

6 порад, як читати більше

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: