Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чому вас не підвищують і як це виправити? 6 порад для розмови з керівником

02.04.24 Кар'єра 5 хв читання

Ви старанно працюєте, виконуєте всі KPI, проявляєте ініціативу й готові брати на себе відповідальність, але вас досі не підвищили в посаді чи зарплаті? Чому так відбувається і як правильно просити про підвищення на зустрічі 1:1 з керівником, розбирається Міша Даниленко, HR People Partner компанії infocus.

Міша Даниленко HR People Partner компанії infocus
Міша Даниленко


5 причин, чому вам не пропонують підвищення


Що може бути не так, якщо ви вже тривалий час докладаєте зусиль і навіть перевершуєте очікування, але це все здається непоміченим? Я наведу кілька можливих причин. 


№1. Розбіжність очікувань 

Чи впевнені ви, що роботодавець очікує від вас саме того, що ви робите? Можливо, його бачення взагалі не збігається з тим, що ви вважаєте важливим. 

Рішення: встановіть чіткі цілі, які будуть розуміти обидві сторони, а після їхнього виконання можете сміливо просити про підвищення. 


№2. Ви крутий професіонал, але не вмієте працювати в команді

Якщо ви виявляєте велику компетентність у своєму професійному напрямі, але не вмієте працювати в команді чи уникати конфліктів, це може стати перешкодою для підвищення. Адже в такому випадку ви навряд чи зможете керувати командою. 

Рішення: розвивайте соціальні навички та здатність до співпраці.

Читайте також: Як навчитися працювати в команді, якщо ви — одинокий вовк


№3. Фінансові обмеження компанії 

Іноді компанія може опинитися в ситуації, коли не може запропонувати вам ту зарплату, яку ви вважаєте справедливою. 

Рішення: обговоріть цю тему з керівником та визначте, коли можна буде переглянути вашу заробітну плату.


№4. Відсутність потреби/ресурсу на відкриття посади

Якщо ви прагнете зайняти вищу позицію, але компанія не виявляє в ній зацікавленості чи не має ресурсів на її відкриття, це може бути причиною затримки. 

Рішення: розгляньте можливість обговорення цього питання та визначте чіткий план для подальших кроків.


№5. Спеціальний формат відбору кандидатів

Якщо компанія має відкриту вакансію, на яку ви претендуєте, тоді може існувати й спеціальний формат відбору. Наприклад, конкурс, який вимагає активної участі та виявлення вашої конкурентоспроможності.

Рішення: дізнайтеся всі деталі, запитайте, які скіли необхідні, та обговоріть терміни, у які ви можете їх отримати. Ну й візьміть участь у відборі, адже вашому роботодавцю набагато вигідніше взяти вже знайому людину, ніж шукати нову. 


Як правильно просити про підвищення


З причинами розібралися. А тепер — до дій! Як почати one-to-one розмову про підвищення? 

Головне — уникайте поспішних висновків і ретельно обговорюйте ваші плани й очікування з керівництвом. І тримайте основні поради від мене. 


1. Підберіть слушний час 

Оцініть самостійно, чи дали б ви собі підвищення зараз. Можливо, у компанії скрутні часи, або ви ще не готові. 

Є декілька ситуацій, коли ймовірність отримати підвищення збільшується. Перша — після вдало закінченого вами проєкту, коли вам запропонували взяти на себе додаткові обовʼязки. І друга — при щорічному перегляді зарплати, якщо ваша компанія таке практикує.  

І не забувайте, що керівники — також люди, які можуть мати складний тиждень. Спробуйте обрати час для розмови так, щоб співрозмовник був у гарному настрої. 


2. Проаналізуйте свої досягнення і поділіться з керівником цифрами

Доводьте свою професійність не словом, а ділом. Покажіть керівнику в цифрах, чому компанія отримає вигоду від вашого підвищення. На скільки відсотків ви перевиконали план? А скільки ідей принесли? Чи як розширилися ваші обовʼязки за останній час?

А якщо ви хочете підвищення не лише в зарплаті, а й у позиції, покажіть, що маєте менеджерські навички: вмієте ладнати зі співробітниками, виходити з конфліктних ситуацій, розподілити навантаження тощо. 

Також не забудьте показати, як саме ви бачите ту чи іншу позицію, і чого плануєте на ній досягти. Спробуйте відобразити це в презентації. Там можна візуалізувати як свої досягнення, так і плани на майбутнє.

Якщо вам поки не вистачає певної навички, спробуйте сходити на курси, стати ментором для когось зі співробітників або новеньких. Одним словом — проявіть себе! 


3. Отримуєте круті оффери від інших компаній? Поділіться ними 

Оффери від інших компаній — це можливість показати, що вас цінують як спеціаліста на ринку праці.

Але такий хід можна використати, якщо вас дійсно намагаються захантити інші компанії. Обман завжди розкриється. І головне — це не повинно виглядати маніпулятивно. Так-так, у керівників теж є red flags, і це — один із них.


4. Приходьте з чіткою цифрою надбавки

Вам варто зрозуміти, скільки коштує ваша робота і яку надбавку ви хочете. Сумніваєтесь? Проаналізуйте ринок, поспілкуйтеся зі спеціалістами на схожій позиції. 

Якщо ви досі не впевнені, спробуйте дати вилку: наприклад, плюс 5-10 тисяч на розгляд роботодавця.


5. Готуйтеся й ще раз готуйтеся

Якщо ви тільки почали думати про розмову, а коліна вже трусяться, спробуйте підготувати свою промову заздалегідь. Продумайте план, структуру того, що ви хочете сказати, створіть презентацію і зберігайте баланс: весь ваш спіч має бути актуальним, структурованим і не затягнутим. Так вам буде легше не розгубитися та зібрати всі аргументи до купи.

Для кар’єрного зростання дуже важливо розуміти, яку людину хочуть бачити на вищій позиції та що від неї очікують. Обдумайте це заздалегідь. А ще буде не зайвим порадитися з HR-спеціалістом (наприклад, people partner/career adviser). Особливо, якщо ви хочете перейти в інший відділ, з керівником якого ще не знайомі.


6. Будьте готові до відмови 

Якщо отримали відмову, проаналізуйте її: визначте причину і спробуйте це виправити. Можливо, ви зможете повернутися до цієї розмови трохи згодом.

Саме така ситуація була в мене. Коли я пропрацював кілька місяців у infocus, у мене зʼявилася думка запропонувати себе на нову позицію, з чим я і прийшов до керівника. Мені відмовили, пояснивши причину. Але згодом до мене повернулись і запропонували саме цю позицію. 

Тут важливо показати свою готовність та бажання. Адже один раз заявивши про себе, можна запамʼятатися і пізніше отримати оффер. Головне — не нав’язуватись. 


Підібʼємо підсумки


За моїм досвідом, найчастіше підвищення отримують працівники, які особисто звертаються до свого керівника з таким проханням. Лише 1 з 5 працівників отримує підвищення, не заявивши про свої бажання й амбіції. 

Тому, якщо ви старанно працюєте, а пропозиції не надходять, збирайте всю сміливість у кулак і призначайте довгоочікувану розмову. Сподіваюсь, мої поради допоможуть вам у цьому.

Потрібна робота?

Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉

Вакансії

Читайте також

Як просити підвищення зарплати, щоб зрештою його отримати?

Як просити про підвищення правильно?

Страх невдачі: як не дати йому зруйнувати ваші плани та кар’єру

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: