Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Материнство і кар’єра: історії трьох жінок з ІТ

30.03.23 Історії Увійти в ІТ 5 хв читання

Як не зійти з кар’єрного шляху після декретної відпустки? Три співробітниці IT-компанії Integrity Vision розповіли, як повернулися до роботи після народження дітей та що допомагає їм поєднувати роботу й материнство.


Наталія Паламарчук

Бізнес-аналітикиня, мама двох дітей

Материнство і кар’єра: історії трьох жінок з ІТ 1



Про декрет і повернення до роботи

Я приєдналася до компанії, коли вже була вагітна, але сама про це ще не знала. Ходити в офіс планувала якнайдовше, але на п’ятому місяці вибухнула пандемія COVID-19. Віддалено працювала до останнього тижня перед пологами. 

Частково до роботи я повернулася вже за 2 місяці після народження дитини. Ще через місяць працювала по 3–4 години на день, а через іще один — по 5-6 годин. Якщо була потреба, їздила на зустрічі, залишаючи доньку на рідних — чоловіка чи бабусь. Няню не наймала, бо бачила на дитячих майданчиках різницю між тим, як із дітьми контактують мами й няні. До того ж діти часто копіюють старших, а я не хотіла, щоб дитина переймала звички чужої людини.

Під час повномасштабної війни я взяла тримісячну перерву для ще однієї декретної відпустки: я стала мамою вдруге, народила синочка. Після цього повернулася в робочий режим і зараз працюю по 4 години на день.

Обидва рази я швидко поверталася з декрету, бо не хотіла робити тривалих пауз. В ІТ все змінюється дуже швидко. Мені й так бракує часу на додаткове вивчення технологій, а якби я взагалі не працювала, то пропустила б забагато інформації. Крім того, якщо я буду займатися лише дітьми, то зійду з розуму. Робота, діти та спорт допомагають перемикатися з одного на інше й отримувати нові емоції та сили.


Про те, як поєднувати материнство й роботу

У різному віці дитина спить по-різному. Я визначаю ці проміжки часу та використовую їх для виконання важливих завдань. Коли стається так, що під час онлайн-зустрічей мої донька чи син не сплять або активно проводять час, я намагаюся поєднати роботу й догляд за ними. Наприклад, використовую навушники: так руки вільні від гаджетів, тож я можу паралельно гратися з дітьми. Раптом дитину треба заспокоїти, я прошу хвилинну перерву, здебільшого люди ставляться з розумінням. Якщо дітям такої взаємодії зі мною недостатньо, я звертаюся по допомогу до бабусь, які завжди раді провести час з онуками. 

У мене є бажання працювати й розвиватися, тому мені вдається прокидатись о 6 ранку, щоб усе встигнути. Простіше, коли діти на грудному вигодовуванні, а зараз потрібен додатковий час на приготування повноцінного меню. Та все не так страшно: кашу на сніданок готуєш, поки вариш собі каву, суп ставиш теж зранку, а на вечерю бабусі допомагають із заготовками.


Оксана Максименко

Проєктна менеджерка, мама двох дітей

Материнство і кар’єра: історії трьох жінок з ІТ 2



Про декрет і повернення до роботи

Коли народилася перша дитина, я пробувала себе в різних напрямах, намагалася знайти своє. Розуміла: якщо випаду на рік чи більше, то втрачу кваліфікацію, тому в декреті не затрималась.

Зовсім не працювала я лише перші 10 днів після пологів. Потім потроху почала брати участь робочих процесах, а коли дитині було півтора місяця, повернулася до роботи, але дистанційно. Я тоді працювала тестувальницею, тож могла робити завдання ввечері чи на вихідних, головним було вкладатися в дедлайни. Через півтора року я почала частіше відвідувати офіс, щоб спілкуватися з командою та відволікатися від домашніх справ. Коли дитина пішла в садок, повернулася в офлайн, але ненадовго, бо почалася пандемія. 

Коли народилася друга дитина, я вже працювала проєктною менеджеркою. Специфіка цієї професії інша, вона вимагає більше комунікації з замовниками й командою. Було складно вирахувати час, коли я вільна, адже немовля вимагало більше уваги. З цим допомагали чоловік і рідні. З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну я з дітьми поїхала за кордон і зараз працюю віддалено.


Про те, як поєднувати материнство й роботу

Я прибрала всі зайві заморочки, які придумують собі мами. Наприклад, не намагалася привчити дитину до горщика з раннього віку чи приділяти надмірну увагу, коли їй це в принципі не потрібно. Я просто сідала з ноутом на килимок і була поруч. Також не читала мамські блоги та не вигадувала собі, що роблю щось неправильно чи неідеально. У моєму розумінні потрібно приділяти дитині час так, щоб вона не почувала себе забутою, але й могла побути на самоті. Головне — задовольняти її потреби, щоб вона була щаслива.

Щоб не обділяти дітей увагою, варто відкладати все зайве. Наприклад, зекономити час на хатніх справах допомагають посудомийна машина, робот-пилосос тощо. Те саме з їжею: я не готую вишуканих страв, а лише те, що корисно та не вимагає багато часу на приготування.


Оля Ковальова

Проєктна менеджерка, мама двох дітей

Материнство і кар’єра: історії трьох жінок з ІТ 3



Про декрет і повернення до роботи

Під час першої вагітності я працювала в банку. Ідучи в декрет, я вирішила спокійно та без поспіху віддатися материнству, бо через специфіку роботи все одно б не змогла працювати дистанційно. На момент закінчення декретної відпустки я вже мала в планах другого малюка, тож прийняла рішення поки не повертатися на роботу. 

Загалом у декреті я пробула 6 років, які пройшли як один день. Побут дуже затягує, ти випадаєш із робочої сфери, з активного соціального життя. Звісно, я побоювалася, що така тривала перерва стане серйозною перешкодою для моєї кар’єри. Але мені було важливо спочатку сфокусуватися на дітях, а вже потім повертатися до роботи. Я розуміла, що потрібно буде багато наздоганяти, але знала: якщо я один раз чогось досягла, то зможу зробити це ще раз.  

Шукати нову роботу після декрету було дуже важко, на це знадобилося пів року, але зрештою мені вдалося влаштуватися на позицію, яка подобається. Спочатку був страх співбесід, але потроху він проходив. Кожна співбесіда — це ключ. Вона дає інформацію про твої слабкі місця, прогалини в знаннях тощо. Навіть якщо тобі не запропонують роботу, ти принаймні дізнаєшся, що тобі потрібно підтягнути. 

Може, мені пощастило, але я жодного разу не стикалася з осудженням щодо довготривалої декретної відпустки. Усі лояльно та з розумінням ставилися навіть до того, що діти іноді заважали на співбесіді. Я була приємно здивована, коли роботодавці говорили: «Так, ти тривалий час не працювала, але поговоримо, чи можемо ми бути корисні одне одному». 


Про те, як поєднувати материнство й роботу

Я вдячна Integrity Vision за можливість працювати парт-тайм і віддалено. На щастя, мені вдалося позбутися застарілої думки, що проджект-менеджером можна працювати тільки в офісі, адже ця робота пов’язана з активним спілкуванням з людьми. Раніше я думала, що віддалена робота буде неефективною або дуже складною. Дійсно, є моменти, коли в офісі ти отримуєш більше інформації. Вдома в деякому сенсі краще та зручніше, хоча й інформації менше. Але це можна виправити, якщо, наприклад, частіше звертатися до людей у чатах.

Що ще допомагає мені поєднувати сім’ю та роботу:

  • мати няню на випадок, коли потрібен час попрацювати та не відволікатися;
  • позбутися всіх зайвих речей вдома та налагодити побут таким чином, щоб завжди мати вільний простір і не роздумувати, куди та що покласти;
  • записувати всю необхідну інформацію, інакше завдання загубляться, бо мою увагу можуть перетягнути на себе діти.

Співробітниці Integrity Vision на власному досвіді демонструють, що поняття «материнство» та «кар’єра» — сумісні й не треба між ними обирати. Бажаємо всім мамам не боятися та бути впевненими у своїх силах!

Потрібна робота?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії

Читайте також

«Та кому я потрібна?»: 5 страхів при поверненні з декретної відпустки

Робота творчості не завада: 3 історії про те, як вдало поєднувати одне з іншим

Що заважає жінкам будувати кар’єру: 12 несвідомих помилок

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: