Який досвід і навички дійсно важливі для роботодавців, а на що ніхто так і не зверне увагу? Своїм підходом до аналізу резюме кандидатів ділиться Катерина Вольська, CEO HR-компанії UniSkill
Кожен день ми переглядаємо й аналізуємо сотні резюме, проводимо велику кількість співбесід онлайн і вживу, закриваємо вакансії у своїй команді UniSkill та у командах наших клієнтів. Ми працюємо з вакансіями різного рівня: від лінійних співробітників до керівників підрозділів. Критерії пошуку відрізняються в залежності від вакансії та компанії, але є важливі моменти в резюме, на які я звертаю увагу, як і більшість рекрутерів та керівників.
На що я звертаю увагу в резюме
1. Структура
Намагайтеся зробити резюме максимально простим і зрозумілим. Для цього почніть саме зі структури: розплануйте, які основні блоки мають бути у вашому резюме. Спитайте себе, чи демонструє така структура повноту та хронологію вашого досвіду. Якщо так — наповнюйте блоки відповідною інформацією. Якщо ні — приділіть даному етапу більше часу.
Текст без відступів і заголовків сприймається негативно, а завдяки зрозумілій структурі ви можете виокремити важливі аспекти свого досвіду. Виділіть назви компаній, роки роботи, а під час опису своїх обов’язків і досягнень використовуйте булети (маркери списку). Також підсвітіть розділ з освітою, ключовими навичками та додатковою інформацією.
Читайте також: Онлайн-тест. Чи знаєте ви, як краще скласти резюме?
2. Кар’єрні «стрибки»
Питання, як часто можна змінювати роботу, доволі дискусійне. Часта зміна компаній — раз на 1, 2, 3 чи навіть на 6 місяців — дійсно може стурбувати роботодавця і викликати питання про причини таких «стрибків».
У тих, хто шукає роботу, навіть виникає запитання, чи варто відображати у резюме часту зміну роботи, оскільки це може відлякати роботодавця. Відображати варто, але при цьому важливо пояснити, з чим пов’язані швидкі звільнення, якщо тільки це не розкриває конфіденційну інформацію. Не варто занадто деталізувати — більш детально ви зможете розповісти на співбесіді. Але якщо ви відразу зазначите причину швидкої зміни роботи, ви уникнете зайвих питань до ваших особистих якостей. Особливо важливо пояснити причину, якщо це досвід проєктної роботи або стажування / практика.
3. Досягнення
Коли пошукачі зазначають свої досягнення в роботі, спорті чи інших сферах, це демонструє, що вони орієнтовані на результат, вміють досягати своїх цілей і, найімовірніше, можуть привести до бажаної мети всю команду. У нашій роботі в UniSkill це важливо для кожної позиції, і мені здається, це важливо для будь-якої компанії, що знає, в якому напрямі вона рухається і якого результату хоче досягти.
Це особливо цінна навичка для позицій, пов’язаних із розвитком бізнесу, маркетингом і продажем, оскільки тут досягнення певних показників є ключовою метою роботи і часто безпосередньо впливає на заробітну платню співробітника. Обов’язково звертайте на це увагу, якщо бачите себе в цих сферах.
Перший крок до омріяної роботи — якісне резюме
Онлайн-гайд від Happy Monday допоможе скласти резюме, яке точно сподобається роботодавцям 👉
До гайду
4. Важливі якості
Резюме може продемонструвати роботодавцю перелік певних навичок і якостей, важливих для позиції.
Увага до деталей. Якщо для позиції це важливо, то ваше резюме має бути вичитаним на всі одруківки, зайві пробіли та стилістичні помилки.
Вміння виділяти головне. Написати про все, що ви робили на попередньому місці роботи — не завжди плюс, а ось виокремити найголовніше й зрозуміло це подати буде більш цінним.
Вміння презентувати свій досвід. Особливо в тому випадку, коли ви розглядаєте позиції, для яких це важливо. Перечитайте своє резюме та дайте чесну відповідь на запитання: «Чи взяли б ви себе на цю посаду, якби формували власну команду?»
Читайте також: Як різним спеціалістам описати свій досвід в резюме: поради та приклади
Креативність. Вміння мислити нестандартно й виходити за межі теж може бути однією з бажаних вимог. Подивіться на своє резюме й подумайте, що ви можете додати / змінити, щоб продемонструвати свою креативність. Втім, важливо не переборщити і все-таки зробити резюме структурованим і зручним для читання.
Вміння ставити цілі. Зверніть увагу, чи є ціль у вашого резюме. Якщо ви чітко розумієте, яка позиція вам цікава, і знаєте, як хочете розвиватися, поділіться цим із потенційним роботодавцем, якщо це доречно. У такий спосіб ви покажете серйозність своїх намірів. Головне, щоб це було щиро.
Зацікавленість у позиції / компанії. Переконайтеся, що ви зазначили причину, з якої вам цікава дана позиція чи компанія. Якщо ви не просто розіслати всюди однаковий файл, а вибрали дійсно цікаві для себе компанії, це завжди приємно і цінується роботодавцем. Таку інформацію також доречно написати в супровідному листі.
На що я не звертаю увагу в резюме
Дані з документів. Адреса проживання, прописка, паспортні дані, номер водійського посвідчення — на етапі розгляду резюме ця інформація не має цінності для роботодавця. І, як мені здається, є конфіденційною, тож не варто зазначати її у відкритих джерелах.
Сімейний стан / наявність дітей. Це важлива частина життя кожної людини, але на етапі розгляду резюме вона не настільки важлива. У процесі співбесіди та роботи ця тема, ймовірно, буде підніматися — якщо йдеться про відрядження чи ненормований графік роботи, це особливо важливо.
Навички роботи з комп’ютером. Якщо кандидат знає якісь мови програмування чи спеціалізовані програми, тоді буде доречно про це згадати. Але формулювання на кшталт «впевнений користувач ПК» у наш час мають дивний вигляд і здебільшого нічого не говорять про пошукача. Набагато корисніше для кандидата й інформативніше для роботодавця буде згадати про навички використання конкретних програм, необхідних для бажаної позиції.
Я рекомендую приділити вдосталь уваги складанню свого резюме, адже це одне з небагатьох джерел інформації про вас, яке роботодавець бачить іще до вашої зустрічі. Перечитайте резюме кілька разів перед відправкою чи публікацією на сайті пошуку роботи: можливо, ви знайдете зайві відступи, пропущені пробіли, одруківки чи пунктуаційні помилки, а можливо, захочете щось додати чи видалити. Пам’ятайте: резюме має бути змістовним, структурованим, простим і зрозумілим, і тоді таке резюме завжди приваблюватиме роботодавців.
Готові надсилати резюме на вакансію мрії?
У нас на сайті багато крутих пропозицій від українських і міжнародних компаній!
ВакансіїЧитайте також
7 безкоштовних сервісів для створення резюме українською
Як «причарувати» роботодавця за допомогою резюме та співбесіди: 23 поради
Чек-лист: 7 речей, які варто перевірити перед відправкою резюме
Дякуємо!
Тепер редактори знають.