Віддалена робота наче й стала невід’ємною частиною нашого життя, але звикли до неї і досі не всі. Наша стаття про людей, які сумують за офісом, — яскраве тому підтвердження. Що ж робити, аби змиритися з дистанційкою? Читати «Сяйво» Стівена Кінга (і дивитися фільм Стенлі Кубрика).
Не спішіть сміятися та закривати статтю. У «Сяйві» головний герой Джек Торренс змушений провести за роботою кілька місяців в ізоляції у порожньому готелі «Оверлук», де компанію йому складає лише власна родина. Нагадує події весни 2020 року, еге ж? Щоправда, герой Кінга зрештою божеволіє. Але на його прикладі можна зрозуміти, як працювати віддалено та уникнути безумства.
All work and no play makes Jack a dull boy
Джек Торренс — надзвичайно продуктивний працівник, адже протягом усієї книги він або щось ремонтує в готелі (тобто виконує свої прямі обов’язки), або пише роман (своєрідний фриланс).
Але зрештою ми дізнаємося, що тривалий час Джек замість роману друкував одну й ту саму фразу: “All work and no play makes Jack a dull boy” («Суцільна робота та відсутність розваг змушують Джека нудитись і сумувати»). То можливо, в божевіллі головного героя винна проста втома, а не привиди?
Висновок: дистанційка потребує чіткого графіку, причому не лише роботи, але й відпочинку, запланувати який навіть важливіше, ніж конференцію в Zoom.
Телепатія — поганий спосіб комунікації
Одна з ключових ліній роману — телепатичні здібності Денні, п’ятирічного сина Джека. Саме він перший усвідомлює, що готель «Оверлук» переповнений привидами. Та замість розповісти про все батькам, Денні намагається за допомогою телепатії зв’язатися з Діком — кухарем готелю, який знаходиться за тисячі миль.
І якщо в світі фантастики на телепатію можна покладатися, то в реальному житті — ні. Інколи для поліпшення робочих процесів достатньо озвучити свої думки. Наприклад: «Я не до кінця зрозумів(ла) цю задачу, давайте обговоримо все ще раз». Або: «Цей обсяг роботи неможливо виконати за три дні. Давайте оберемо пріоритетні завдання й зосередимося на них».
Висновок: жодні відеодзвінки не компенсують дефіцит комунікації, якщо учасники команди не висловлюють свої думки та сумніви.
Без чіткого ТЗ — результат «хто зна»
Коли на співбесіді Джеку розповідали про майбутню роботу, керуючий готелем «Оверлук» пояснив усі нюанси догляду за паровим котлом, от тільки тактично змовчав про містичні події в готелі. Але ж саме ця містична складова й поставила хрест на якості його роботи.
Так і в роботі — при формулюванні технічного завдання, особливо в умовах віддаленої роботи, можуть губитися дрібні деталі, які для когось виглядають очевидними, але насправді очевидні далеко не для всіх.
Висновок: від якості постановки задачі залежить якість її виконання.
Просити про допомогу – це нормально (але не в бармена)
Велетенський готель і команда з однієї людини — хіба так можна? Звісно, тут є провина керуючого готелем: хотів заощадити на співробітниках. Але й Джекові очі бачили, що купували. Але головний герой ніколи не просив родину про допомогу — натомість шукав полегшення у компанії міцного алкоголю. Втім, просити про допомогу — нормально. Мова може йти про будь-яку поміч: від прохання до керівника знайти вам асистента до чесного розподілу домашніх обов’язків у родині.
Висновок: ніщо так не рятує від божевілля, як вміння чесно ділити та делегувати обов’язки. А ось алкоголь проблемам точно не зарадить.
Не ігноруйте відгуки про роботодавця
Джек чудово знав, що про «Оверлук» шириться погана слава. Не було для нього таємницею і те, що попередній доглядач вбив свою родину, збожеволівши від багатомісячної ізоляції. Можливо, у 80-ті роки минулого століття було не заведено брати до уваги репутацію компанії, в якій збираєшся працювати?
Замисліться: що як ваш дискомфорт спричинений не віддаленою роботою як такою, а конкретним працедавцем? Якщо від нього постійно тікають співробітники — є привід задуматись.⠀
Наводимо довідки: як дізнатися більше про потенційного роботодавця 👉
ЧитатиВисновок: перед працевлаштуванням перевіряйте відгуки про компанію. А якщо сумніви виникли вже в процесі роботи — не бійтеся її змінити. Здоров’я — фізичне й психічне — важливіше.
Ось такі поради для віддаленої роботи можна знайти в історії, створеній королем жахів. Прислухатися чи ні — вирішувати вам. Але пам’ятайте, що блиск в очах від роботи має свідчити про захоплення, а не божевілля 😉
Читайте також
Працюю вдома, а втомлююсь більше. Що робити?
Дім-офіс: як ефективно працювати на ремоуті і встигати жити
30 правил віддаленої роботи для команд, лідерів та початківців
Шукаєте роботу?
У нас на сайті багато вакансій для фахівців різних професій 👉
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Робота в інтернеті: 50 найкращих способів заробітку онлайн
15 кар’єрних консультанток, на яких варто підписатися у соцмережах
Професія в об’єктиві: чим займається фотограф та як ним стати