Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Сам собі керівник: 5 ідей для старту бізнесу онлайн

11.01.24 Кар'єра 8 хв читання

Сьогодні кожен може легко почати свою справу. На думку Дмитра Бабіченка, співзасновника та CEO технологічно-освітньої компанії Voodoo Ecom, зробити це онлайн — ще легше: не треба витрачати кошти на оренду приміщень, можна працювати з клієнтами з усього світу й заробляти більше, адже споживачі все довше сидять онлайн. Для тих, хто давно задумувався над тим, щоб стати підприємцем, Дмитро підготував ідеї онлайн-бізнесу.

Дмитро Бабіченко  Співзасновник і CEO компанії Voodoo Ecom
Дмитро Бабіченко


Ідея №1: онлайн-торгівля


Онлайн-торгівля, або e-commerce — це продажі через інтернет. Є декілька моделей e-commerce: B2B (business-to-business), C2C (customer-to-customer), але я зупинюся на моделі B2C (business-to-customer) — це прямі продажі товарів / послуг споживачам через онлайн-магазини, маркетплейси тощо.

Ви можете створити свій інтернет-магазин будь-чого: товарів для дому, гірського спорядження тощо. Вибір ніші залежить від ваших уподобань та натхнення продавати конкретний товар. Або ж ви можете вивести вже наявний офлайн-магазин в онлайн. Чи монетизувати своє хобі, наприклад виготовляти handmade-свічки на продаж.

Де продавати? Ви можете створити сайт для власного інтернет-магазину, продавати через Instagram-сторінку, дошки оголошень на кшталт OLX, а також через маркетплейси — як українські (Rozetka, Prom), так і міжнародні (Amazon, Ebay, Etsy). Я рекомендую сервіс Shopify. Ця платформа дозволяє створити власний інтернет-магазин для продажу товарів без розробників чи вебдизайнерів. Тут є інтуїтивно зрозумілий конструктор сайту, індивідуальні дизайн-налаштування та можливість автоматизувати більшість процесів. Магазин, створений на Shopify, буде коштувати від $32 в місяць.

Що продавати? Найбільш популярна та прибуткова — ніша товарів для дому, адже люди завжди шукають способи зробити свій дім затишним та функціональним. Товари мають попит у будь-який сезон, але особливий сплеск продажів спостерігається в осінньо-зимовий період. Саме з товарів цієї ніші можна отримати найбільший прибуток.

Кому це підійде? Такий бізнес підійде тим, хто має досвід у продажах, управлінські якості та мріє почати свою справу. Але важливо, щоб майбутній власник інтернет-магазину розбирався в обраній ніші та розумів, як залучати покупців за допомогою маркетингу й цікавих пропозицій. Звісно, це також чудова ідея для підприємців, які вже мають офлайн-магазин, але хочуть збільшити прибуток і вийти в онлайн. 

Що потрібно для старту? Алгоритм відкриття власного магазину:

  • розробіть бізнес-план;
  • проаналізуйте вибраний товар — чи є на нього запит, яка його цінність тощо;
  • дослідіть переваги та недоліки конкурентів;
  • визначте цільову аудиторію;
  • визначте, коли плануєте побачити перші результати;
  • розробіть маркетингову стратегію;
  • зареєструйте ФОП, знайдіть команду;
  • закупіть товар або сировину для його виготовлення.

Сума, необхідна для відкриття свого інтернет-магазину, залежить від товару, який ви будете продавати, та ваших амбіцій щодо бажаної кількості продажів. Врахуйте маркетингові витрати (реклама в соцмережах обійдеться приблизно у $200/міс.) та зарплату команді. Ви можете самі обробляти замовлення й самотужки займатися закупівлею та відправленням товару, але інтернет-магазину також потрібні SMM– та SEO-фахівці, таргетолог, фінансист тощо. 

Шукаєте команду? Розміщуйте вакансії на Happy Monday!

Розмістити

Що по прибутку? З мого досвіду, прибуток складає приблизно 25-30% від вашого доходу. Але немає гарантії, що в перші місяці роботи магазину ви його отримаєте, адже потрібно реінвестувати отримані гроші в новий товар, зарплату команді, рекламу тощо. Іноді, щоб отримувати стабільний дохід, треба розвивати магазин декілька місяців.


Ідея №2: дропшипінг 


По суті, це теж онлайн-торгівля, але з однією особливістю. На відміну від попереднього варіанту, дропшипінг — це продаж фізичних товарів, яких ви не маєте в наявності. Ви знаходите постачальника, який займається відправленням товару, а самі забезпечуєте маркетинг і побудову бренду, продажі й обслуговування клієнтів. 

Я сам працюю за такою бізнес-моделлю вже 4 роки: продаю різні товари в країни Америки та Європи, де більше поширена культура онлайн-шопінгу.

Переваги дропшипінгуНедоліки дропшипінгу
Не потрібно витрачатися на закупівлю товару, оренду складу тощо.Немає можливості особисто перевірити товар перед відправленням клієнту, тож ви залежите від постачальника.
Легко розширювати асортимент, доповнюючи його товарами від різних постачальників.Багато інших підприємців можуть продавати ті самі товари, тож конкуренція висока.
Немає ризику залишитися з непроданими товарами, оскільки замовлення виконуються за запитом клієнта.


Де продавати? Як і у випадку попередньої ідеї, продавати можна у власному інтернет-магазині, в Instagram чи на маркетплейсах (Rozetka, Prom, OLX, Amazon, Ebay чи Etsy). Але оскільки конкуренція у цьому виді бізнесу висока, я рекомендую для дропшипінгу сервіс Shopify. На маркетплейсах ви конкуруєте з іншими продавцями, і ваш магазин може загубитися серед аналогічних. Але на Shopify ви маєте можливість створити власний унікальний інтернет-магазин. Це значно підвищить довіру до вас як до продавця і виокремить з-поміж конкурентів.

Що продавати? Ніші з якими я рекомендую працювати: товари для домашніх тварин, товари для краси, дому та саду. 

Кому підійде? Щоб почати свій шлях у дропшипінгу, треба добре знати ринок, щоб ніша, яку ви оберете, мала попит. Мінімальні навички дизайну також будуть корисні для створення магазину. Але найнеобхідніші знання — це маркетинг і вміння запускати рекламу бодай в одній соцмережі. Зате для дропшипінгу необовʼязково мати команду: цілком реально виконувати роботу самостійно або з партнером.

Що потрібно для старту? Почніть з вибору ніші, яка вам цікава та має попит на ринку. Наступний крок — вибір надійного постачальника. Ось кілька платформ, які допоможуть знайти постачальника для дропшипінгу: CJ Dropshipping, SaleHoo, dropship.io.

Далі запустіть рекламу в Meta, TikTok чи Google, адже без неї про вас ніхто не дізнається. Найбільше витрат буде саме на етапі реклами. Адже навіть якщо ви вибрали певний товар, не факт, що він зацікавить аудиторію. Я раджу мати мінімум $300, щоб запустити різні рекламні кампанії та переконатися, що ваш товар цікавий споживачам. Якщо ні, треба шукати виграшний продукт далі. Загалом для старту буде достатньо $800 на рекламу різних продуктів та користування платною версією сервісів із пошуку постачальників.

Що по прибутку? Найприємніша частина в дропшипінгу — це заробіток. Якщо ваша реклама працює, а товар актуальний, то цілком реально на початку заробляти і $2000, а в перспективі — ще більше. Ви заробляєте саме з націнки на товар, тож рекомендую ставити націнку в 4-6 разів — цього вистачить, щоб покрити витрати на рекламу й отримати прибуток. 

Наприклад, масажер для тіла в постачальників з доставкою коштує в середньому $6,30. Якщо ви продаватимете його за $35, то навіть із 5 замовлень на день отримаєте $175. З такими стабільними продажами реально отримувати $5250 на місяць. З досвіду скажу, що прибуток складає приблизно 30-40% від продажів. Тож навіть з найменшого доходу на місяць можна заробити $2100.

Читайте також: Робота в інтернеті: 40 найкращих способів заробітку онлайн


Ідея №3: свій YouTube-канал


Якщо ви давно задумувалися над тим, щоб почати розвивати свій блог у соцмережах, раджу звернути увагу на YouTube. Окрім того, що відео стало одним з найпопулярніших видів контенту, зараз саме час розвивати українськомовний сегмент цієї платформи.

Відеоконтент для YouTube відрізняється від TikTok чи Instagram, адже тут можна публікувати довгі ролики, навіть на кілька годин. Саме довший формат YouTube дозволяє глибше пояснювати теми та розповідати історії, що робить його ідеальним для створення інтервʼю, оглядів та відеоблогів. 

Кому підійде? Блог на YouTube — це додатковий спосіб заробітку для тих, хто любить знімати відео, не соромиться говорити на камеру й хоче ділитися з іншими своїми знаннями. Особливо підійде тим, хто вже веде свій блог у TikTok чи Instagram, адже YouTube — це ще одна можливість заявити про себе.

Що потрібно для старту? Щоб почати вести блог на YouTube, не обовʼязково мати професійне світло чи камеру. Вистачить хорошого мікрофона (до 3 тис. грн), освітлення (до 5 тис. грн), а знімати можна й на iPhone. Кажу це зі свого досвіду, адже одне з найпопулярніших відео на моєму YouTube-каналі знято саме на телефон.

Якщо у вас не має навичок дизайну та монтажу, знайдіть команду на фрилансі, яка буде вам допомагати. Монтаж 1 хв відео для YouTube коштує від $5 до $10 залежно від тематики та складності. А обкладинка для відео — від $5 до $10 за одиницю. Хоча існує багато шаблонів, тож можна опанувати базові навички дизайну та робити обкладинки самостійно.

Що по прибутку? Канал можна монетизувати різними способами:

  • через партнерську програму YouTube (в Україні з 1000 показів реклами у відео можна заробити в середньому до $2); 
  • через підписку YouTube Premium (це можливість отримувати дохід залежно від того, скільки власників підписки переглянули ваш контент);
  • через функцію спонсорства (це можливість для підписників платити щомісячну суму за ваш контент в обмін на винагороду чи ексклюзивний контент);
  • через YouTube Shorts (учасники партнерської програми можуть отримувати частину прибутку від реклами, що з’являється у стрічці між YouTube Shorts);
  • через affiliate-посилання (це можливість заробляти на комісії з кожного замовлення, зробленого і сплаченого за реферальним посиланням, яке додається в опис відео);
  • через рекламу (ви можете продавати іншим каналам/сервісам/продуктам рекламу у своїх відео або ж просувати власні товари).


Ідея №4: власний онлайн-курс


Якщо ви досвідчений професіонал і мрієте ділитися знаннями з іншими, створення власного онлайн-курсу — ідея саме для вас. Онлайн-освіта зараз дуже популярна, тож і можливості у цій сфері необмежені. Втім врахуйте, що деякі теми є висококонкурентними (UI/UX-дизайн, фронтенд-розробка, SMM), тож вам треба вміти зацікавити своїм продуктом та пропонувати ексклюзивний контент.

Кому підійде? Якщо ви плануєте виступати як експерт, вам важливо мати досвід і знання у певній сфері. Ваш курс має нести цінність для інших, а не просто бути способом заробити більше грошей. Якщо ж ви хочете поєднувати роль експерта й продюсера, вам додатково знадобляться знання маркетингу, процесу зйомок, дизайну тощо. 

Що потрібно для старту? Окрім самого продакшну курсу, слід розробити стратегію, написати сценарій, визначити аудиторію та продумати реалізацію.

Можна розмістити записаний курс на власному сайті або скористатися зручною та безплатною платформою Moodle, де можна додавати відео, ставити завдання, обмінюватися повідомленнями, оцінювати студентів і налаштувати інші корисні функції, які спростять процес навчання. Записувати відео та підтримувати учнів на початку можна самостійно. Якщо ви не маєте навичок монтажу, варто знайти фахівця, що з цим допоможе. Монтаж одного освітнього відео до 30 хв коштує від $50.

І не забудьте про рекламу вашого курсу у соцмережах. Це може коштувати від $400 на місяць залежно від платформи, яку ви оберете, та від цілей рекламної кампанії. Запустити рекламу можна самостійно, особливо якщо маєте в цьому досвід, але професійний таргетолог зможе налаштувати правильні рекламні компанії та аудиторію, а ще стежитиме за ефективністю реклами. Послуги такого спеціаліста обійдуться ще приблизно в $200.

Що по прибутку? Дохід від продажу онлайн-курсів є здебільшого пасивним. Якщо у вас дійсно якісний продукт, то курс може коштувати від $300 до $800 залежно від того, чи передбачена підтримка студентів, перевірка домашніх завдань, якісь бонусні уроки чи прямі ефіри. Кількість проданих доступів до курсу залежить від воронки продажу та маркетингу. 

Читайте також: 4 історії, як запустити власний онлайн-курс


Ідея №5: digital-агенція


Ви можете створити диджитал-агенцію, яка займатиметься креативним чи стратегічним просуванням бізнесу. Послуги, які можна надавати:

  • веброзробка (створення сайтів і мобільних застосунків);
  • digital-маркетинг (просування бренду в пошукових системах, соціальних мережах, контекстна реклама тощо);
  • брендинг і дизайн (створення логотипів, корпоративного стилю, дизайну соцмереж, презентацій тощо);
  • PR (моніторинг та управління репутацією клієнтів).

Можна поєднувати різні види послуг і займатися повним циклом онлайн-маркетингу. Що більше послуг ви пропонуєте, то більше клієнтів зможете знайти та швидше масштабуватися. Але памʼятайте, що якість важливіша за кількість.

Кому підійде? Тим, хто має досвід роботи на фрилансі та мріє перейти в підприємництво. Особливо якщо у вас багато замовлень і самостійно вже не впоратися. Важливо бути професіоналом, вміти адаптуватися до змін, стежити за трендами, постійно вчитися нового та вміло комунікувати з командою, а головне — з клієнтами, які можуть нічого не розуміти у вашій роботі. 

Що потрібно для старту? Для старту вам потрібна команда: наприклад, фінансист, менеджер із лідогенерації, який шукатиме клієнтів, та спеціалісти в обраній сфері. Функції проджект-менеджера та SMM-фахівця ви можете виконувати самостійно або теж когось найняти. Серед обовʼязкових витрат — зарплата для команди, послуги з розробки та підтримки сайту, реклама в соцмережах.

Що по прибутку? Заробіток залежить від вашого досвіду та послуг, які ви надаєте. Наприклад SMM-агенція за ведення соцмереж для одного проєкту може заробляти від $600 на місяць. У цю суму входить певна кількість послуг, які ви самостійно визначаєте, інше ж може оплачуватися додатково, як-от організація фотосесій, копірайтинг для сайту, додатковий дизайн тощо. На початку агенція з невеликою командою може вести від 10 проєктів. 

Онлайн-бізнес може бути способом отримати додатковий дохід або й основною роботою. Я назвав лише п’ять найперспективніших, на мою думку, ідей, але варіантів насправді набагато більше. Тож я впевнений, що ви зможете знайти бізнес для себе. Головне — відштовхуватися від ваших уподобань.

Потрібна робота?

Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉

Вакансії

Читайте також

Як почати свій бізнес: перші кроки та типові помилки

Ми з України: 29 зручних вітчизняних сервісів для бізнесу

Поразка чи перемога? Дві історії про повернення з бізнесу у найм

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.