Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Най-най-най статті Happy Monday у 2020 році

30.12.20 Кар'єра 12 хв читання

Привіт, це Настя — редакторка Happy Monday. Цей рік для нашої редакції був досить турбулентним: доводилося різко змінювати плани через пандемію, працювати одночасно над багатьма проєктами в режимі «все горить», заглиблюватись у купу нових штук (привіт, seo!). Але водночас це рік із найбільшою кількістю статей, рекордними переглядами сайту і найпотужнішими експертами.

Щоб підбити підсумки, ми зібрали 14 визначних статей 2020 року. Усі матеріали геть різні, але всі — най-най-най. Сподіваюся, ви прочитаєте їх (якщо раптом ще не читали) і з нетерпінням чекатимете на нові 😀


Найпопулярніша стаття

Робота в інтернеті: 30 найкращих способів заробітку онлайн

Ця стаття за пів 2020 року зібрала понад 180 тисяч переглядів (183 762, якщо прям зовсім точно) і продовжує читатися. Ми, звісно, розуміли, що віддалена робота зараз у тренді, але такого результату, чесно, не очікували. Втім, стаття 100% на це заслуговує — це лонгрід із міфами про онлайн-заробіток та тридцятьма варіантами роботи у восьми сферах, який наша копірайтерка Катя писала майже місяць.


Стаття про найнезвичнішу професію

«Ми допомагаємо людям, а вже потім тваринам»: хто такий зоопсихолог

Ми багато пишемо про різні професії — як опанувати, де шукати роботу такому фахівцю і які в нього обов’язки. Здебільшого це професії креативної або ІТ-сфери, але бувають і винятки 🙂 Як можна було не написати про роботу, де потрібно допомагати людям і домашнім тваринам? Це ж дитяча мрія! І можливість присвятити себе новій роботі, навіть якщо ви не навчались на ветеринара.


Найдовший спецпроєкт

«Класна робота»: спецпроєкт про професію вчителя

Цього року запартнерилися з ГС «Освіторія» та національною премією Global Teacher Prize Ukraine і створили вісім матеріалів про професію вчителя. Тут є улюблені вчителі відомих українців, історії найкращих вчителів України, причини обрати цю професію та навіть тест — його можна пройти й дізнатися, який би з вас вийшов учитель. Приємно читати й приємно дивитися — бо наша дизайнерка Аня намалювала цей спецпроєкт суперкласно.


Найпроблемніша стаття

Що це було?! 10 неприємних історій про пошук роботи

Одразу поясню, що найпроблемніша вона через кількість проблем, які описує, а не тому, що з нею щось не так 🙂 Це ми попросили наших читачів розказати про випадки, коли під час комунікації щодо працевлаштування компанія поводилася недоречно, образливо чи дивно, а наших експертів — прокоментувати ці ситуації. Цей текст піднімає багато проблем пошуку роботи, але й залишає надію, що в майбутньому культура спілкування компанії та кандидата покращиться.


Найдивніша новина

Француз подав позов на компанію за надто нудну роботу

Не знаю, як наша копірайтерка Аня їх знаходить, але цей рік був багатий на дивні новини з усього світу: лами заробляли у Zoom, компанії розігрували серед працівників додаткові години роботи. Але найдивнішою (у хорошому сенсі) нам видалася новина про Фредерика Денара, який подав у суд на компанію за надто нудну роботу й брак обов’язків і виграв компенсацію в розмірі 40 000 євро! 


Найбільш надихаюча ЖИТТЄВА історія

Як бути ефективною в складних обставинах: історія та поради Нії Нікель

Нія — бізнесвумен і мати дитини з інвалідністю, яка жодного дня не сиділа в декреті й буває у відпустці раз на три роки. Вона написала нам і запропонувала поділитися своїми порадами з тими, хто переживає труднощі, але хоче зберегти кар’єру і соціальну активність. Її бажання у такій ситуації ділитися досвідом і підтримувати інших вражає не менше, ніж сама історія. 


Найбільш надихаюча КАР’ЄРНА історія

Навіщо ми взяли у SEO-відділ співробітника за 60 і як це змінило компанію

Дуже класна історія про те, що після 60 можна не просто продовжувати працювати за своєю спеціальністю, а й опанувати нову. ІТ-компанія Boosta взяла 63-річного В’ячеслава Лук’янчука лінкбілдером у SEO-відділ, де середній вік складав 20-21 рік. І все склалося настільки успішно, що В’ячеслав навіть став героєм освітнього серіалу про працевлаштування та професійний розвиток незалежно від віку.


Найбільша добірка книжок

Найкращі книги, які експерти та команда Happy Monday прочитали в 2020 році

Одразу 20 найрізноманітніших книг — про кар’єру, пошук себе чи роботи, бізнес-процеси, економіку тощо. А ще ж художка і мемуари! Якщо шукаєте, чим би доповнити свій список must read на 2021 рік — обов’язково зазирніть. А ще можете залишити в коментарях власну книжкову рекомендацію, ми таке дуже любимо.


Найсмішніша стаття

Супергерої теж на remote. Меми про роботу на карантині

Це, звісно, дуже суб’єктивна категорія 😄 Особисто я читала цю статтю не як редакторка, а як читачка, бо саме була у сабатікалі. Пам’ятаю, зловила себе на думці: «О, круто, а я б і не додумалась». Але ж іноді нам (і вам) дійсно потрібне не щось експертне, а щось фанове й безглузде. Особливо в такі часи.   


Найкарантинніша стаття

Все про Zoom: як почати відеорозмову та не стати потім зіркою інтернету

Раз ми вже про карантин, то ось наша карантинна зірка — стаття про Zoom. Щойно почався локдаун, довелося переробляти весь контент-план — не писати ж про публічні виступи в часи, коли заборонені масові зібрання. Найбільш популярним серед наших карантинних ідей виявився гід відеосервісом, про який тоді ще майже ніхто не знав. Ех, були часи.


Бонус: найулюбленіші статті редакції


Є матеріали, для яких не придумаєш рубрику, але про які не можеш не згадати. У кожної людини з редакції вони різні.

Наталя Трофімова, редакторка журналу Happy Monday

Не лише робота: 10 ідей корисних хобі від команди Happy Monday

Так сталося, що до Happy Monday я потрапила в той самий момент, коли почався карантин. І познайомитися з командою як слід не вдалося, бо з того часу ми працюємо віддалено. Тому я з великою цікавістю дізналася про хобі моїх колег і по-новому відчула кожного з цих надзвичайних людей. Якщо хочете дізнатися, хто з нас обожнює походи та пройшов 300 кілометрів Шляху святого Якова, а хто через захоплення корейською групою перечитав усі давньогрецькі міфи — почитайте статтю. А якщо ви саме в пошуку заняття до душі, можливо, наш досвід стане вам у пригоді. 

Аня Гріньова, копірайтерка журналу Happy Monday

Як ви провели карантин: звіт читачів Happy Monday

Цю статтю готувала я, але люблю її зовсім не тому, що я така нескромна. Серед інших статей вона вирізняється тим, що в ній не я ділюся з читачами порадами, лайфхаками чи власним досвідом, а вони — зі мною (точніше, з Happy Monday). Ця стаття стала для мене чимось дуже особистим ще на етапі, коли я готувала анкету для читачів, а полюбила її за цей дуже відвертий зворотний зв‘язок на етапі збору відповідей. Зворотний зв’язок і взаємність надважливі у будь-якій роботі. Але коли працюєш з текстами, а не напряму з людьми, то часом лише за допомогою гугл-аналітики і реакцій у соцмережах можеш здогадуватися, хто вони — твої читачі, чим цікавляться. Я вдячна кожному, хто поділився з нами своєю історією. Так ми стали набагато ближче одне до одного.

Катя Жученя, копірайтерка Happy Monday

Фальшиві вакансії та роботодавці-шахраї: як не потрапити в пастку

Я обожнюю і читати, і сама готувати матеріали, які якимось чином допомагають нашим читачам вирішити проблеми чи застерегти себе від їх виникнення. Сподіваюся, ця стаття вберегла не одну людину від недобросовісних «роботодавців». Я намагалася максимально розкрити, як можуть поводитися шахраї та які схеми вони використовують, аби пошукачі ретельніше досліджували, куди вони подають свої резюме, які дані передають невідомим особам. Звісно, описати всі шахрайські схеми неможливо, адже їхня кількість постійно росте. Втім, сподіваюся, цей матеріал допоміг зрозуміти, на які основні моменти в комунікації та поведінці роботодавців варто звертати увагу. 

Настя Пасенко, редакторка Happy Monday

Професії, що зникають: годинникар, наглядач маяка та шахтар

По-перше, це стаття за мотивами мультимедійної виставки, тому прекрасні чорно-білі фото тут важать чи не більше за текст. По-друге, це надзвичайно зворушливі історії людей, які присвятили своїй професії все життя. Чесно, коли редагувала частину, де годинникар розповідає, що час — це одна з частин Бога, я ледь не плакала. Ну а по-третє, навіть коли читаєш про людей, які не женуться за успіхом, живуть без гаджетів і FOMO, — трохи й сам відпочиваєш. Те, що треба, щоб відчути себе в моменті.

Дякуємо, що читали нас цього року ❤️ Наступного будемо старатися для вас іще більше. Успіхів вам у новому році та щасливих понеділків!

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: