Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Резюме для роботи в IT-компанії: 11 типових помилок кандидатів

29.04.22 Пошук роботи Увійти в ІТ 5 хв читання

У важкі часи IT-сфера залишається гнучкою індустрією. Як в період пандемії, так і сьогодні під час війни в ІТ є безліч вакансій для віддаленої роботи. Це особливо важливо для тих, хто вимушено покинув домівку і не може займатися колишньою справою. Водночас специфіка індустрії така, що кожен може знайти тут собі заняття до душі.

Перший крок в ІТ для кандидата — підготувати та надіслати резюме. Про те, як зробити його якісним, розповідає Анастасія Сідун, Recruiting Group Lead в IT-команді NIX, розбираючи типові помилки кандидатів при складанні CV.

Анастасія Сідун


Часті помилки в резюме на IT-вакансії


Зверніть увагу на поширені помилки, яких припускаються майже всі кандидати, і постарайтеся їх не робити:

1. Не зрозуміло, на яку вакансію претендує кандидат

Перш ніж складати резюме, визначтеся з напрямком, вакансією або IT-проєктом, в якому ви хочете розвиватися. Потім зіставте свої знання та вміння з тими вимогами, що вказані у вакансії. Знайшли збіг із вашим досвідом? Тоді затребувані навички вкажіть на самому початку резюме, описуючи свої найсильніші сторони як фахівця.

2. Замість чіткої інформації — мемуари

Періодично до нас у NIX потрапляє резюме-автобіографія на 30 сторінок. Це вже легендарний кейс :). Дізнатися все про життя претендента, звичайно, цікаво, але давайте цінувати час кожного з нас.

Або був інший випадок — резюме на 11 сторінок, сім із яких слово у слово описували минулий досвід претендента. Змінювалися лише назви компаній, а завдання повторювалися. Можу з упевненістю сказати, що таке резюме — марно витрачений час — і пошукача, який його писав, і рекрутера, який це читав.

Виберіть найважливіші аспекти вашої професійної діяльності. Структуруйте інформацію так, щоб її було зручно читати. При цьому обмежтеся максимум 2-3 сторінками.

3. Відсутність досягнень або нерелевантні успіхи

Дізнатися про те, що ви пройшли майстер-клас з випікання капкейків — це, звичайно, цікаво. Але ця інформація явно не має значення, якщо ви подаєте резюме до IT-компанії.

Навіть якщо ви лише стартуєте в кар’єрі як розробник, це не означає, що вам нічим пишатися в професійному плані. Як фахівець-початківець ви можете написати, що допомагали другу розробляти сайт-візитку або простий мобільний додаток. Це стане хорошим прикладом Pet-проєкту (тобто тренувального), яким ви займалися у вільний час або поки навчалися на IT-курсах.

Якщо ваша курсова, диплом або наукова робота пов’язані з напрямом, за яким ви розглядаєте вакансію, також поділіться цим у резюме. Так ви покажете свої навички, навіть не маючи комерційного досвіду у проєктах.

Тим, у кого є досвід у вибраному IT-напрямі, раджу максимально детально описати свої вміння та те, чим ви займалися у попередньому проєкті, які завдання виконували, за що відповідали (у тому числі якщо займалися менеджерськими завданнями, а не тільки розробкою).

Пів життя були викладачем англійської чи бухгалтером і думаєте, що це не цікаво і таке не потрібно вказувати у CV? Ще як треба! Про зміну діяльності теж важливо розповісти рекрутеру, адже навички з минулого місця роботи можуть частково чи опосередковано стати в пригоді на новій позиції. Тим більше що сьогодні в IT стільки спеціалізацій, що навіть без глибоких технічних знань ви зможете реалізувати себе у цій сфері.

4. Використання чужих чи некоректних даних

Начебто очевидно, що писати в резюме потрібно свої актуальні контакти для зворотного зв’язку. Але у нас були ситуації, коли рекрутер хотів запросити претендента на наступний етап інтерв’ю, а за вказаним у резюме номером телефону відповідав родич кандидата. Або зовсім ніхто не відповідав.

Якщо ви частіше спілкуєтеся в месенджерах, напишіть про це в резюме і додайте свій актуальний нікнейм. Після подачі резюме або першого дзвінка рекрутер підтримуватиме з вами контакт. Зазвичай протягом трьох робочих днів вам зателефонують або напишуть, тому залишайтеся на зв’язку — телефоном або онлайн.

5. Смішна адреса електронної пошти

Можливо, ви створювали обліковий запис давно і тоді відчували себе, як [email protected]. Але зараз рекрутер очікує побачити серйозність навіть у оформленні пошти, без такого креативу. Не вигадуйте зайвого, просто вкажіть в адресі своє ім’я та прізвище.

6. Орфографічні помилки та одруківки

Для рекрутера це перший сигнал про те, що кандидат не перечитав резюме перед тим, як надіслати, і не подбав про те, щоб воно виглядало грамотно. Так, відмову через відсутність коми в потрібному місці ви не отримаєте. Проте все ж таки приємніше читати охайне резюме без стилістичних та орфографічних огріхів. Попросіть хоча б рідних чи друзів «свіжим» поглядом оцінити ваше CV.

7. Недостатній рівень англійської мови

Якщо вакансія передбачає високий рівень володіння англійською, то у вас є відмінний шанс повною мірою продемонструвати знання у своєму CV. Однак якщо ви не впевнені, що зможете грамотно донести свої думки іноземною мовою, не мучтеся — пишіть російською чи українською.

8. Неактивні посилання на портфоліо або код

Припустимо, ви захотіли поділитись профілем на GitHub або PDF-файлом, щоб показати свої напрацювання. Але на жаль — у резюме посилання виявилося «битим» або неклікабельним — його неможливо скопіювати. Краще не поспішайте. Перейдіть самостійно за посиланням і переконайтеся, що інформація відображається коректно.

9. Посилання на непрофесійні соцмережі

Якщо ви пробуєте себе на позицію розробника, то не варто додавати в резюме посилання на ваш профіль в Instagram. Фотку вашу рекрутер може й лайкне, але ніякої інформації про вас як про фахівця він зі сторінки не отримає.

10. Чужі шаблони

Звичайно, спокусливо виглядає перспектива взяти хороше чуже резюме і просто замінити в ньому інформацію. Але, по-перше, ідеального шаблону немає. А по-друге, є ризик, що ви забудете виправити ім’я або контакти людини, яка раніше заповнювала цей документ, або залишите зроблені нею помилки. І вже тільки цим зіпсуєте про себе враження.

11. Невдале фото

У моїй практиці траплялися резюме із фотографіями кандидата, вирізаними із загального фото. Так робити не варто хоча б тому, що, крім вас, на фото виявиться ще чиясь рука, щока або частина голови.

Ще один кумедний приклад з особистого досвіду. Один претендент кілька разів надсилав резюме, де на фото він був… з козою. Ймовірно, людина просто хотіла пожартувати чи здивувати нас, але жарт у такому разі недоречний. Моя порада: зробіть фото на світлому фоні в діловому стилі (усмішка вітається) і розташуйте його в резюме таким чином, щоб фото не було надто великим чи маленьким.


Пошук роботи під час війни: на що звернути увагу


У сьогоднішніх реаліях я раджу кандидатам вказувати у супровідному листі своє місцеперебування. Якщо ви знаходитесь в Україні, додайте інформацію, чи немає у вашому місті/селищі перебоїв зі зв’язком та інтернетом. Адже це безпосередньо впливає на якість виконання робочих завдань та й загалом на вашу безпеку. Роботодавцю необхідно це знати, особливо у період воєнного стану.

Як у мирний час, так і зараз, важливою буде інформація, чому ви шукаєте роботу. Коротко опишіть причини, з яких зацікавилися IT-сферою загалом або конкретною вакансією, яким бачите свій професійний розвиток у майбутньому, які цілі ставите перед собою.

І насамкінець: не нехтуйте найпростішим і важливим правилом — в резюме залишайтеся самими собою. Тоді роботодавець відчує вашу щирість та запросить на інтерв’ю.

Перевірили резюме на помилки та готові відправляти в компанії?

Ми зібрали 1000+ актуальних вакансій в різних сферах, зокрема і в ІТ.

Вакансії

Читайте також

Як побудувати робочий процес у команді в умовах війни

Співбесіда під час війни: як балансувати між інтересами компанії та співчуттям

Від девелопера до волонтера: 4 історії про світчинг під час війни

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: