Якщо наприкінці 2020-го ми збирали найкращі книжки, то цього року попросили експертів Happy Monday та нашу команду поділитися фільмами й серіалами, які справили на них найбільше враження. Зберігайте статтю в закладинки й починайте перегляд вже під час зимових свят 😉
Анна Мазур
Засновниця й СЕО Happy Monday
Раджу подивитись: «Абстракція: Мистецтво дизайну» (“Abstract: The Art of Design”, Netflix). Це документальний серіал про людей, які досягли світового успіху в різних напрямах дизайну.
Чому раджу? Я розтягувала 2 сезони цього серіалу на 3 місяці, бо кожна серія — потужний заряд натхнення. Це неймовірні історії людей, які змогли проявити свій творчий геній на 100% — дизайнера кросівок Nike Тінкера Хетфілда, творця логотипу Instagram Яна Спалтера, Джонатана Хефлера, який придумав шрифт Tiffany & Co, та багатьох інших. Моя улюблена серія — про Олафура Еліасона, який створює колірні та світлові інсталяції за межею можливого.
Ці історії розширюють сприйняття й дозволяють по-новому подивитися на світ навколо. Серіал неймовірно красивий, а вступ із представленням героя кожної серії — окреме мистецтво. І не важливо, чи маєте ви стосунок до світу дизайну, цей серіал — чисте натхнення й те що треба для зимових канікул.
Ірина Сулацька
Recruitment Team Lead, авторка статей і спікерка
Раджу подивитися: «Посібник» (“The Playbook”, Netflix). Це документальний серіал про спортивних тренерів, які формували й розвивали чемпіонів та команди-переможниці.
Чому раджу? Я не люблю фразу «управляти людьми»: на мою думку, менеджер має бути лідером і провідником, а не наглядачем. Цей серіал саме про це — про команду та її формування; про справжню, а не книжкову мотивацію; про якості, важливі для лідера, і про те, що означає ним бути.
Цей серіал став для мене справжнім відкриттям: багато принципів п’яти тренерів-героїв неймовірно точно «накладаються» на менеджмент команди в будь-якій сфері. Історії тренерів, їхня філософія та й вони самі — дуже різні, але, сподіваюсь, ви знайдете щось цінне в підході кожного з них.
Ольга Чуловська
Менеджерка контент-проєктів Happy Monday, журналістка
Раджу подивитися: «Земля блакитна, ніби апельсин» (реж. Ірина Цілик). Це документальний фільм про багатодітну родину, яка живе в зоні воєнних дій на Донбасі.
Чому раджу? По-перше, фільм варто подивитися, щоб нагадати собі, що в нашій країні вже восьмий рік триває війна і багато мирних жителів досі живуть у зоні бойових дій. По-друге, це фільм, який змінить вашу думку про український кінематограф, якщо ви досі вважаєте, що в нас нічого вартісного не знімають. По-третє, стрічка завоювала велику кількість міжнародних нагород, зокрема премію за найкращу режисуру на кінофестивалі «Санденс». По-четверте, переглянувши фільм легально, ви зробите свій внесок у розвиток української культури.
Я сама довго відкладала перегляд «Землі…», бо боялася зіткнутися з жахами військових реалій, але в цьому фільмі поруч із сумом дуже багато віри, світла й надії. Адже життя не ділиться на чорне й біле — в ньому безліч напівтонів.
Домініка Іванова-Бекар
HR-експертка й кар’єрна консультантка
Раджу подивитися: «Мадам Сі Джей Уокер» (“Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker”, Netflix). Це заснований на реальних подіях мінісеріал про Сару Сі Джей Уокер, яка, народившись у бідності в родині колишніх рабів, збудувала власну бізнес-імперію та стала першою жінкою-мільйонером у США.
Чому раджу? Це надихаюча історія про життєстійкість, віру в себе, жагу до розвитку та непохитну волю до досягнення мети. Головна героїня Сара, точніше мадам Сі Джей Уокер, захопилася ідеєю виробництва засобів для догляду за волоссям для афроамериканок. І майже за 10 років пройшла шлях від виробництва на власній кухні до першої жінки-мільйонера, яка заснувала свою компанію зі штатом у 20 тисяч співробітників. І це в часи, коли жінка в США не мала ні права голосу, ні можливості збудувати кар’єру. До того ж Сара — афроамериканка, а в той час расова сегрегація в країні була нормою.
Фільм легко та приємно дивитися, там красивий візуальний ряд — декорації й костюми початку ХХ століття, водночас лунають сучасні саундтреки в стилі R’n’B та хіп-хоп. «Родзинкою» фільму є оскароносна виконавиця головної ролі Октавія Спенсер.
Кирило Мазур
Засновник і СЕО агенції інновацій Center 42 та партнер Happy Monday
Раджу подивитись: «Суджені. The One» (“The One”, Netflix). Це серіал про недалеке майбутнє, в якому створили стартап, що дозволяє за тестом ДНК знайти ідеальне кохання.
Чому раджу? Це суперзахопливий серіал 2021 року, який міг незаслужено пройти повз багатьох. Історія розповідає про зовсім близьке майбутнє, в якому стартап придумав технологію визначення ідеального любовного партнера за ДНК-тестом. Такий собі сервіс знайомств «на максималках». Технологія, яка за задумом мала би допомогти мільйонам самотніх сердець знайти своє кохання, починає виходити за межі задуманого і паралельно руйнувати щасливі сім’ї, вносити в життя пар сумніви та навіть певною мірою змінювати життя суспільства й долю всього світу.
Серіал стане чудовим варіантом на вихідні для тих, кому цікаві технології, хто любить розмірковувати про майбутнє, етику штучного інтелекту та його вплив на життя мільярдів людей.
Алла Вавілова
PR та комунікаційна менеджерка Happy Monday
Раджу подивитись: «Голстон» (“Halston”, Netflix). Це мінісеріал, заснований на біографії дизайнера Роя Голстона — творця американської моди 1970-х, який став частиною авангардної культури США й одним з її символів.
Чому раджу? У серіалі багато класного. По-перше — краса та мода. Кожен кадр вибудований у певній манері, стилі та кольорі. Плюс це Нью-Йорк 60-80-х років, розквіт творчості Енді Воргола, Гельмута Ньютона, Лайзи Мінеллі та інших. Серіал заснований на біографії американського кутюр’є, який усіма силами бореться з банальністю образів. Обговорює Баленсіагу, ненавидить джинси й Кельвіна Кляйна та створює образи у стилі «зручний шик». Збирає особисті історії для створення найбільш продаваного парфуму. Любить своїх друзів та робить їм мільйонні подарунки.
Марка існує досі, а герой залишився історєю, і вона доводить, що якщо людина в чомусь талановита й любить свою справу, то ніхто в неї це не відбере. Серіал має мораль — варто завжди бути обережним з документацією, перевіряти все, що підписуєте, і, звісно ж, не продавати своє ім’я. Але навіть свій гіркий досвід дизайнер проживає з гідністю.
Олена Кіріченко
Менеджерка з розвитку бренда роботодавця, кар’єрна консультантка
Раджу подивитися: «Засновник» (“The Founder”, реж. Джон Лі Хенкок). Це заснований на реальний подіях фільм про створення найвідомішої у світі мережі ресторанів McDonald’s.
Чому раджу? Фільм розповідає про те, як звичайна людина змогла створити McDonald’s — найвідомішу у світі мережу ресторанів швидкого харчування. В основу для сценарію фільму лягла біографія батька цієї імперії — бізнесмена на ім’я Рей Крок. Такі історії здебільшого видаються неймовірним успіхом, але «за кулісами» часто ховається багато неоднозначних нюансів.
Головною думкою фільму є фраза, що демонструє бажання будь-що дійти до мети та досягти успіху: «Пробивайтеся вперед: ніщо у світі не замінить наполегливості. Її не замінить талант — немає нічого звичайнішого за талановитих невдах. Її не замінить геніальність — нереалізований геній вже став притчею. Її не замінить хороша освіта — світ сповнений освічених вигнанців. Усемогутні — лише наполегливість та завзятість».
Дар’я Васьковська
Операційна менеджерка Happy Monday
Раджу подивитись: «На шляху до раю» (“Move to Heaven”, Netflix). Серіал про те, як у хлопця з синдромом Аспергера вмирає батько і його опікуном стає дядько, який нещодавно вийшов із в’язниці. Разом їм доводиться займатися сімейним бізнесом — фірмою з прибирання квартир померлих під назвою «На шляху до раю». Вивчаючи речі, вони дізнаються те, що покійні не встигли розповісти своїм близьким.
Чому раджу? Це серіал про людей, які займаються «душевним прибиранням»: вони проводжають людину в останню путь і збирають найзначущіші її речі в маленьку коробку, яку віддають близьким. Це 10 епізодів потрясінь від важких доль та жахливих смертей, що обривають життя старих та молодих людей. У кожному випадку поволі проявляються причини, вказуючи на довільних та мимовільних винуватців їх передчасного відходу.
Цілком різні життєві ситуації, прості істини, цінності та уроки переплітаються з життям головних героїв. Це унікальна історія, яка делікатно нагадує, що треба шанувати не лише чуже життя, а й смерть. Що часто ми нічого не знаємо про життя інших людей. Що смерть — це не кінець, принаймні не для живих. Що кохання — це не тільки про кровний зв’язок, це про набагато більше. Що всі ми, по сути, однакові: ми всі стоїмо «на шляху до раю».
Анна Меламед
Кар’єрний коуч, HR-спеціалістка, консультантка з позитивної психотерапії
Раджу подивитися: «З міркувань совісті» (“Hacksaw Ridge”, реж. Мел Гібсон). Цей фільм заснований на реальних подіях часів Другої світової війни, коли звичайний хлопець, потрапивши на фронт, не зробив жодного пострілу, але став героєм.
Чому раджу? Це захоплива історія про те, як залишатися вірним своїм переконанням навіть у найтемніші часи та під час жорстоких випробувань. Головний герой — молодий хлопець Дезмонд Дос — потрапляє на війну, але його особисті релігійні переконання не дозволяють йому навіть торкатися зброї. Що робити на війні такому чоловіку?
На жаль, людей, які відрізняються від інших, чекає щонайменше відчуження, а щонайбільше — жорстокі насмішки та знущання. Все це Дезмонд відчув на собі, але не зрадив своїм переконанням. Він потрапив до медичного підрозділу й у першому ж бою показав себе надзвичайно сильною, мужньою та великодушною людиною. Те, як худенький молодий хлопець врятував життя приблизно 70 людей — незабутнє видовище, хоч і не для слабодухих. Дезмонд Дос увійшов в історію як єдина людина, що отримала «Медаль Пошани» і не зробила при цьому жодного пострілу.
Артем Максимець
Менеджер з нативної реклами Happy Monday
Раджу подивитися: «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла». Це український документальний серіал Суспільного про відновлення нашої незалежності та розпад СРСР.
Чому раджу? Цьогоріч наша держава відсвяткувала своє 30-річчя, проте в думках багатьох і досі побутує міф, ніби незалежність ми здобули випадково й зовсім мирно, а «імперія зла» розпалась сама собою. Творці серіалу показують, що це не так. У нашу незалежність не хотіли вірити ні президент США, ні прем’єр-міністерка Великої Британії, а вчорашні ідеологічні противники — російські комуністи й демократи — об’єдналися, аби зупинити нас спільними зусиллями.
Але наперекір долі нам вдалось отримати незалежність. Не в останню чергу завдяки хитрості й правильній стратегії — саме тому я й раджу переглянути цей серіал. Ви дізнаєтесь, чому Кравчуку не потрібна парасоля, коли за вікном іде дощ; як Верховна Рада з комуністичною більшістю затвердила державний гімн, герб та прапор України; чому «Лебедине озеро» по телевізору — це підстава для занепокоєння та як Україна забила останній цвях у труну СРСР і відновила свою незалежність. Під час перегляду я дуже радів, що нарешті наші документалки можуть конкурувати з HBO й Netflix та бути цікавими для пересічного глядача.
Катерина Куськал
HR і консультантка з питань кар’єри та бренду
Раджу подивитися: «Покоївка» (“The Maid”, Netflix). Це серіал про гостросоціальні проблеми й труднощі, з якими стикаються матері-одиначки нижнього соціального класу. Заснований на мемуарах Стефані Ленд “Maid: Hard Work, Low Pay and a Mother’s Will to Survive”.
Чому раджу? Це історія про те, що ніколи не пізно стати людиною, якою ви хотіли би бути. Попри складні обставини та емоційне насильство з боку чоловіка, яке сприймається довколишніми як звичайні сімейні сварки, головна героїня Алекс втікає з донькою на руках і щодня веде боротьбу за щастя для них обох. Особливо мені сподобалося, як у серіалі передано цінність зароблених важкою працею грошей: час від часу на екрані з’являлися суми, які обнулялися і навіть йшли в мінус, поки героїня роздумувала про купівлю перекусу.
Незважаючи на те, що серіал порушує серйозну проблему, в кожній його миті мерехтить іскра надії на краще. Героїня, прямуючи в майбутнє, каже, що попереду на неї чекають і хороші, і погані дні, але загалом буде набагато краще. Рекомендую витратити час на перегляд щонайменше через хороший мотиваційний приклад та музику.
Марія Федоренко
Вебконтент-менеджерка Happy Monday
Раджу подивитися: «Спалах». Це документальний серіал від музичного видання «Слух» про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь.
Чому раджу? Це серіал про еволюцію різних сфер української культури, створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стріт-арту та локальних брендів одягу. Першу серію — «Новий український фольк» — я дивилася вся в мурашках. Я дуже люблю музику, але далека від популярних віянь і не дивлюся телебачення більшу частину свого життя. З цікавістю трохи долучилася до сучасності, подивившись епізод «Нові українські кліпи».
Марія Конарова
HRD і кар’єрна консультантка
Раджу подивитися: «Ціна правди» (“Mr. Jones”, реж. Аґнєшка Голланд). Це фільм, заснований на реальних подіях — про валлійського журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році першим відкрито публічно заявив про голод в Україні, спричинений сталінським режимом.
Чому раджу? Англійці останнім часом радують розкриттям радянської історії — вслід за приголомшливим «Чорнобилем» вийшла українсько-польсько-англійська стрічка «Ціна правди». Фільм, як і вищезгаданий серіал, відверто важкий — від деяких сцен просто мороз по шкірі, розпач і бажання закрити очі й вуха, щоб не бачити й не чути того, що відбувається на екрані. Але я однозначно раджу його до перегляду, бо такі фільми треба дивитися.
По-перше, він стосується нашої історії — тих сторінок, які десятиріччями замовчувались режимом. По-друге, розкриває для нас неймовірну особистість Ґарета Джонса, про якого я, як і більшість з нас, ніколи не чула раніше — а нам є за що його поважати. По-третє, фільм цікавий з чисто естетичного боку — гра акторів, численні відсилки до відомих творів та особистостей, цікаві операторські й монтажні рішення. Ну й по-четверте, фільм змушує задуматися про силу людського духа — коли одна постать здатна йти проти системи, ризикувати власним життям задля того, щоб донести іншим істину. Попри те, що фільм художній і місцями нерівний, він дуже вражає і, на мою думку, однозначно вартий перегляду.
Катерина Жученя
Проєктна менеджерка та копірайтерка Happy Monday
Раджу подивитись: «Це ми» (“This is us”, NBC). Це драматичний серіал про двох батьків, чиї троє дітей народилися того ж дня, що й їхній батько, а також про життя цих дітей у різні періоди часу.
Чому раджу? Це серіал про нас, людей, наші життя, погляди та цінності. Він дещо трансформував моє розуміння того, якими можуть бути взаємини між людьми, показав, наскільки по-різному кожен реагує на різні ситуації, як дитинство та ставлення до нас батьків можуть вплинути на формування нашої особистості та сприйняття світу.
Красива візуальна картинка чудово поєднується з внутрішніми діалогами на різні теми — від того, що робити, коли твоя кар’єра зайшла в глухий кут, до того, як впоратися з тиском суспільства, коли ти незаміжня жінка за 30. Це серіал про реальне життя з його комплексами, страхами та упередженнями, які часто заважають нам робити те, що хочеться, й почуватися щасливими. Після нього так тепло на душі! Посилюється відчуття вдячності за все, що маєш, і хочеться обійняти весь світ 🙂 Вважаю, що як мінімум за ці емоції його варто дивитись.
Діана Рижкова
Рекрутерка та кар’єрна консультантка
Раджу подивитися: «Мадам Парфумер» (“Les parfums”, реж. Грегорі Магне). За жанром це комедія, але по факту — життєвий фільм про талант і покликання, про вигорання навіть від улюбленої справи і про зустрічі, які змінюють життя.
Чому раджу? Легка та надихаюча кінострічка з шармом, властивим французьким фільмам. Про те, як важливо знайти своє покликання, і про те, що нам потрібно, аби вірили в наші сили й таланти. Головні герої з різних світів: вона — талановита й відома парфумерка, він — пересічний водій, який виживає в цьому житті як може. Здавалося б, що може бути між ними спільного? А між тим, він вчить її помічати людей з їхніми бажаннями й думками; повертає віру в її талант і допомагає віднайти друге дихання. А вона несподівано розкриває в ньому потенціал, тим самим круто змінюючи його життя. Фільм надихає, сприяє певному переосмисленню свого місця в професії та загалом у житті. Хай у новому році в кожного будуть такі зустрічі. Приємного перегляду!
Наталія Трофімова
Головна редакторка Happy Monday
Раджу подивитися: «У руках пса» (“The Power of the Dog”, Netflix). Це художня стрічка про протистояння брутального фермера та його новоспеченого родича — юного сина братової дружини.
Чому раджу? Цей фільм я переглянула зовсім недавно, і так вийшло, що це одна з найкращих стрічок, які трапилися мені цього року. Попри не дуже динамічну оповідь, фільм затягує з перших кадрів. У ньому заворожує буквально все: природа на екрані (зйомки проходили в Новій Зеландії), гра акторів (Бенедикт Камбербетч тут виступає в ролі нетипового для себе персонажа), розкриття героїв через деталі (дуже майстерна робота режисерки) та незатишне відчуття, що все рухається в бік катастрофи (і вона таки трапляється, але не та, якої очікуєш весь фільм).
Про що для мене цей фільм? Напевно про те, що якщо довго йти проти своєї природи та приховувати її, рано чи пізно вона все одно візьме гору та стане твоєю ахілесовою п’ятою, а також про те, що найсильніший той, хто дуже сильно любить.
Наталія Кутняк
HR та кар’єрна консультантка, коуч
Раджу подивитися: «Танцююча в темряві» (“Dancer in the dark”, реж. Ларс фон Трієр). Це фільм про біженку з Чехословачини, яка поступово втрачає зір, але їй є заради чого йти вперед. Ця важка драматична історія відбувається в 1964 році, вона сповнена гострими переживаннями i максимально наближена до реальності.
Чому раджу? «Танцююча в темряві» — це мюзикл і заключна частина трилогії Ларса фон Трієра «Золоте серце», що розповідає про людей, чистих душею та серцем. У головній ролі — ісландська співачка й акторка Бйорк, яка, на мою думку, дуже реалістично зіграла свою роль і передала всі почуття. До того ж картина була удостоєна Гран-Прі Канського кінофестивалю, а це також показник якості. Після перегляду я була дуже вражена, наче сама була поряд і дивилась на все просто крізь вікно. Мій внутрішній світ трохи здригнувся від цієї картини.
Анна Дворяк
Адміністраторка Happy Monday
Раджу подивитися: «Незвідана земля» (“Land”, реж. Робін Райт). Це драматичний фільм про те, як героїня переживає велике горе і намагається навчитися жити далі.
Чому раджу? Тут відсутні особливі спецефекти, діалоги зведені до мінімуму, зате є заворожливе протистояння людини та природи. Це фільм про життя, про глибокі роздуми, переусвідомлення, підтримку.
Усі ми переживаємо травми чи складні часи по-різному: комусь потрібно спілкуватись, хтось хоче залишитись один… Головна героїня після однієї трагедії кардинально змінює своє життя, поселившись якомога далі від людей і майже відрізаючи себе від зовнішнього світу. Вона свідомо йде на будь-які випробування, фізичні й душевні, щоб притлумити свої страждання. Та скоро з’ясовується, що вона не здатна самостійно виживати в подібних умовах. Одного дня їй на допомогу приходить місцевий мисливець, який не лише рятує героїню, вчить виживати й шукати їжу, а й стає тим, хто допомагає їй зробити перший крок на шляху до нормального життя. Він теж пережив схожу трагедію і прекрасно розуміє, які почуття зараз живуть у душі його нової знайомої. І поступово вона вчиться заново любити життя…
Тетяна Пашкіна
HR-експертка та кар’єрна консультантка
Раджу подивитися: «Фінч» (“Finch”, Apple TV+). Це науково-фантастичний фільм. Після спалаху на Сонці сталася глобальна катастрофа, більшість людей на Землі загинули. Винахідник Фінч вижив у підземному бункері й шукає їжу в занедбаних супермаркетах. Смертельно хворий, він створює андроїда, чиє головне завдання — дбати про собаку Гудіїр після смерті Фінча.
Чому раджу? По-перше, в ковідному світі вдвічі боляче дивитися на постапокаліптичний світ і розуміти, що можливі ще гірші варіанти. По-друге, невелика кількість акторів робить їхню гру дуже відчутною та чесною, і Том Генкс тут доречний, як ніхто іншій. А те, чому він дуже мене «зачепив» — це історія про те, як через сторітелінг робота роблять людиною. Як передають емоції та цінності. Як залучають в особистий простір та намагаються зробити наступником. І про те, що навіть у постапокаліптичному світі майбутнього такий простий та древній інструмент, як сторітелінг працює на всі 100%. Варто почути вступну фразу «В далеку давнину…» — і ми вже в історії по самісінькі вуха. У цьому чари та магія сторітеллінгу. Дякую Тому Генксу, який зміг це довести за допомогою простих історій.
Настя Пасенко
Редакторка Happy Monday
Раджу подивитися: «Спадкоємці» (“Succession”, HBO). Це серіал, що розповідає про сім’ю Рой — власників великого медіарозважального холдингу. Коли патріарх родини стикається з проблемами зі здоров’ям, четверо його дітей починають боротися за владу — між собою, з батьком та зовнішніми ворогами компанії.
Чому раджу? «Спадкоємці» — це як «Гра престолів», тільки замість середньовічного Вестеросу — діловий Манхеттен у наші часи, а замість кривавих боїв на мечах — не менш криваві (в переносному сенсі) збори ради директорів. Формально це серіал про те, як діти Логана Роя намагаються захопити владу у створеній батьком імперії, але, як і будь-яка хороша історія, ця — набагато глибша.
Вона про вічне — стосунки батьків і дітей, збереження власного «я» і межі адекватності для досягнення власних цілей. А ще про те, наскільки потужною силою саморуйнації володіє людина, яка виросла в дисфункціональній родині. Мій тато назвав цей серіал аналогом «Санта-Барбари» й «Багаті теж плачуть», а я назву його одним з найкращих драматичних серіалів ever. І нагороди «Еммі» та «Золотий глобус» це тільки підтвердять.
А які фільми чи серіали справили найбільше враження на вас? Діліться своїми знахідками в коментарях!
Не забувайте: у нас є вакансії!
Якщо шукаєте роботу, переходьте за посиланням і надсилайте резюме на одну з крутих пропозицій 👉
ВакансіїЧитайте також
Карбовану монету вперед: 20 порад фрилансерам від героїв фільмів і серіалів
Поєднуємо приємне з корисним: 5 серіалів з кар’єрними порадами
Навіщо дивитися фільми і серіали англійською та як робити це правильно
Дякуємо!
Тепер редактори знають.