fbpx

Як знайти роботу в інтернеті: 10 способів заробітку онлайн

Катерина Жученя Чт., 23.04.20 #накарантині

Карантин показав: ті, хто вміють працювати онлайн, не мають проблем із заробітком. І завжди можуть знайти замовлення — на проєктну роботу чи фриланс. Разом із кар’єрною консультанткою Тетяною Волошиною розібралися, які онлайн-професії можна досить швидко опанувати і які навички в цьому допоможуть. А також — де шукати онлайн-роботу.


Яке заняття обрати


Робота онлайн вдома для багатьох, хто не може через карантин займатися своєю основною діяльністю або був звільнений, це можливість хоч якось заробити. Але щоб визначитися, яку нову професію ви можете опанувати за короткий термін, потрібно проаналізувати, які навички уже є у вашому активі. Для цього:

 1. Випишіть усі професії, за якими ви працювали раніше. Підійдуть навіть ті, де ви отримали мінімальний досвід.
 2. Випишіть навички, напрацьовані протягом всього життя. Навіть, якщо вони напряму не стосуються професійної діяльності. Наприклад, вміння концентруватися, коли телефон не замовкає від сповіщень, працювати два дні без сну, чи швидко знаходити компроміс, вигідний для обох сторін. Так ви отримаєте список навичок, які вже добре розвинені та ті, які можна покращити та монетизувати.
 3. Пошукайте інформацію про те, які професії чи вміння зараз актуальні на ринку. Для цього перегляньте найчастіші запити на фриланс-біржах, сайтах для пошуку роботи чи у тематичних Facebook-групах.
 4. А тепер подумайте, як зі своїм набором навичок та напрацювань ви можете допомагати людям в онлайн-режимі та отримувати за це гроші. Список ідей може бути великим (на 10 та більше пунктів). Зважте все та оберіть одну-дві можливості і сконцентруйтеся на них.

Припустимо, ви визначилися зі спеціальністю, в якій можете спробувати себе реалізувати. Проте починати досі страшно. Як бути?

Ідеальний варіант — знайти спеціалістів в обраній сфері та поспілкуватися з ними. Вони розкажуть про специфіку роботи та про те, які знання та вміння вам треба підтягнути. Можна навіть спробувати домовитися про те, аби такий професіонал став вашим ментором. Це допоможе уникнути безлічі помилок та швидше почати заробляти.

Якщо ментора знайти не вийде, сформуйте план індивідуального розвитку самостійно. Знайдіть релевантні джерела для прокачки тих soft та hard skills, які поки не дуже добре розвинені, але необхідні для професійного росту (ютюб-канали, телеграм-канали, книги, статті, подкасти тощо).


10 варіантів роботи онлайн


Ми відібрали популярні варіанти заробітку в інтернеті, які можна досить швидко опанувати та вже через декілька днів почати свою онлайн-діяльність (за умови, що ви маєте частково необхідні навички, навіть якщо працювали в іншій сфері).

1. Копірайтинг та рерайтинг

Копірайтинг — це написання рекламних матеріалів (текстів, що продають). Мета їх може бути різною: стимулювання до купівлі якогось товару, підвищення впізнаваності бренду і інше. Рерайтингом займатися простіше, бо це про вміння переписувати тексти під цілі клієнта чи компанії, а не написання їх з нуля.

Копірайтери та рерайтери можуть бути як штатними працівниками (офісними чи віддаленими), так і фрилансерами (брати разові замовлення). Вони працюють з текстами для сайтів, лендингів, сторінок в соцмережах, e-mail-розсилок, товарних карток, ютюб-каналів (сценарії для відео). Частими замовниками є SEO-студії, інтернет-магазини, підприємці, редактори онлайн-медіа та корпоративних блогів.

Які навички потрібні: Аби стати копірайтером, потрібно, окрім вміння писати та креативити, знати техніки продажу, маркетингові інструменти. Рерайтеру достатньо добре володіти мовою (українською чи російською), вміти знаходити синоніми, формулювати думку іншими словами, структурувати інформацію.

Ресурси для прокачки навичок:

2. Контент-менеджмент

Зазвичай під цим поняттям мають на увазі адміністрування сайту: верстку статей, додавання товарних карток та описів до них, модерацію коментарів. Основні клієнти — інтернет-магазини.

Які навички потрібні: Достатньо вільно володіти навичками роботи з ПК, хоча б частково знати, як працювати у різних CMS та вміти швидко вчитися новому. Проте якщо ви творча людина, така робота вам навряд чи підійде, бо є рутинною. Але для підробітку в режимі часткової зайнятості, яку можна поєднувати з якоюсь творчою роботою, згодиться.

Ресурси для прокачки навичок:

 • відео на YouTube про роботу з різними CMS (WordPress, OpenCart, Joomla, інше).

3. Переклад текстів

Це той спосіб заробітку онлайн, для опанування якого навіть не треба додатково навчатися, якщо ви добре володієте іноземними мовами (на рівні вище середнього). Працювати можна з різними проєктами-задачами: перекладати статті чи презентації, прописувати субтитри для відео англійською, вичитувати іншомовні тексти та редагувати.

Можна влаштуватися на part чи full time у бюро перекладів, співпрацювати з копірайтерами чи SEO-студіями.

Які навички потрібні: Знання іноземної мови на рівні В2 та вище, аби можна було не лише перекладати, але й редагувати тексти.

Ресурси для прокачки навичок:

 • відео на YouTube (наприклад, linguamarina від Марини Могилко, EnglishClass101.com та інші);
 • підручники для вивчення граматичних та лексичних особливостей різних мов.

4. Обробка фото

Незважаючи на те, що практично в усіх країнах карантин, фотосесії все одно проходять й попит на якісну обробку є. Зазвичай, з такими спеціалістами співпрацюють фотографи, фотостудії, дизайн-студії, блогери.

Які навички потрібні: Найскладнішим в опануванні цього способу заробітку буде вивчення програм Photoshop і Lightroom. Необхідно вміти робити кольорову та фотокорекцію, працювати з балансом білого.

Ресурси для прокачки навичок:

 • фотомарафони у блогерів чи фотографів в соцмережах (є як безкоштовні, так і платні);
 • відео-інструкції на YouTube з обробки фото.

5. Монтаж відео

Насправді професія монтажера досить складна та вимагає відмінного володіння відеоредакторами й знань основ режисури. Тому рекомендуємо розпочинати не з великих, об’ємних відео тривалістю понад 15 хвилин, а з чогось простого та короткого. Так можна допомагати блогерам чи підприємцям з монтажем відео для stories в Instagram чи стрічки в Facebook. А потім поступово брати серйозніші замовлення й працювати з YouTube-блогерами, рекламними та діджитал-агентствами, продакшн- студіями.

Які навички потрібні? Найскладнішим в опануванні цього способу заробітку буде вивчення програм для монтажу: Adobe Premier Pro, VEGAS PRO MAGIX (Sony Vegas), Final cut pro X. Також треба знати основи режисури, сценарного мистецтва та техніки монтажу й мати потужний ноутбук чи ПК.

Ресурси для прокачки навичок:

 • відео-уроки на про монтаж (наприклад, на цьому каналі);
 • книги про режисуру, види та техніки монтажу.

6. Створення та дизайн презентацій

Презентації — це важливий робочий інструмент, який вирішує певні бізнес-задачі: полегшує сприйняття інформації, допомагає продати ідею проєкту чи професійно подати комерційну пропозицію.

Спеціаліст зі створення презентацій може працювати як на одну компанію в якості штатного працівника, так і шукати разові фриланс-замовлення чи короткочасні проєкти.

Які навички потрібні: Треба вміти фільтрувати та структурувати інформацію, працювати в будь-якому графічному редакторі (Photoshop, Figma, Canva) та знати особливості PowerPoint, Keynote. Не буде зайвою навичка писати та редагувати тексти.

Ресурси для прокачки навичок:

 • Behance, Dribbble, Awwwards — переглядати роботи інших дизайнерів та знаходити цікаві ідеї;
 • будь-які книги загалом про дизайн (композицію, підбір кольорів, типографіку).

7. Розшифрування аудіо- та відеозаписів

Суть цього способу заробітку онлайн — відтворити інформацію з аудіо чи відео в текстовому форматі. Потреба в такій допомозі часто виникає у журналістів, редакторів блогів, працівників телебачення, підприємців та інших спеціалістів. Це дозволяє їм значно зекономити час на рутині.

Подібний підробіток можна шукати на фриланс-біржах, в телеграм-каналах та групах в Facebook для фрилансерів. Влаштуватися на full time в компанію на подібну посаду навряд чи вийде.

Які навички потрібні: Достатньо бути уважним, терплячим та готовим до рутини. Чудово, якщо знаєте іноземну мову — це дозволить заробляти більше.

Ресурси для прокачки навичок:

 • книги чи відео про основи ділової комунікації, швидкісний набір тексту.

8. Озвучка відео- та аудіоконтенту

Діяльність є затребуваною в зв’язку з розвитком ринку подкастів, аудіокниг. Також дикторів-любителів часто шукають YouTube-студії для озвучки тренінгів, курсів, відеорецептів, а рекламні агентства шукають голоси для рекламних роликів. Замовлення варто шукати на фриланс-біржах. Для деяких замовлень достатньо мати тиху кімнату, ноутбук і якісний вбудований або провідний мікрофон.

Які навички потрібні: Потрібно бути витривалим та вміти передавати голосом потрібні емоції. Також важливо мати приємний тембр та чітку дикцію.

Ресурси для прокачки навичок:

 • курси чи відео про ораторське мистецтво, постановку голосу, акторську майстерність.

9. SMM, адміністрування акаунтів в соцмережах

Адміністрування акаунтів не варто плутати з SMM. Це дещо різні види діяльності. Адміністратор відповідає на коментарі, приймає заявки чи замовлення в директі, месенджері, вчасно публікує контент (за запитом SMM-спеціаліста чи когось іншого). За це платять менше, ніж за повноцінне ведення та просування сторінки в соцмережах, але й почати заробляти можна швидше.

Запити на адміністрування акаунтів виникають у власників комерційних сторінок, інтернет-магазинів в Instagram, Facebook, для яких соцмережі — основне або єдине джерело отримання та обробки замовлень. А послуги SMM-менеджера потрібні взагалі усім бізнесам, які мають сторінки у соцмережах.

Які навички потрібні: Для адміністрування важливо вміти вести комунікацію, користуватися Google Таблицями (аби вести облік замовлень), знати особливості налаштувань соцмереж. Не буде зайвою навичка продавати.

До SMM-менеджера вимог більше — часто потрібно також володіти навичками обробки фото та монтажу відео для сторіз, вміти користуватися рекламними кабінетами і таргетувати пости на цільову аудиторію.

Ресурси для прокачки навичок:

 • книги чи відео про основи ділової комунікації.
 • Телеграм-канали про SMM та комунікації в соцмережах — Setters, Trend Media, Digital Masons.

10. Онлайн-заняття з дітьми

Цей спосіб заробітку онлайн багатогранний, адже можна організувати розвиваючі ігри з дітьми різного віку, можна займатися лише вивченням мов, можна допомагати з уроками підліткам.

Це справді актуально, бо більшість батьків працюють вдома з дітьми та раді хоча б 30-60 хвилин спокійно поробити свої справи. Проте спочатку варто чітко визначитися з віковими групами дітей та переліком послуг, а вже тоді почати шукати клієнтів.

Які навички потрібні: Важливо, аби у вас були навички роботи з дітьми та, бажано, педагогічна освіта. Ще потрібно вміти користуватися програмами для організації онлайн-занять (Skype, Zoom). Якщо в активі є організація івент-заходів — це додатковий плюс. Можете спробувати себе в ролі онлайн-аніматора для малечі. Адже багато дітлахів зараз не можуть запросити друзів на свій День народження, але охоче б розважилися з ними хоча б віртуально.

Ресурси для прокачки навичок:

 • ютюб-канали з ідеями ігра для дитячого розвитку. Наприклад, канал KidiUm TV.


Де шукати роботу чи підробіток онлайн

 1. Фриланс-біржі. Кабанчик, Freelancehunt, UpWork та багато інших.
 2. Джоб-портали. Наприклад, наш сайт Happy Monday. У нас багато вакансій в креативних індустріях, є пропозиції проєктної зайнятості та remote-вакансії.
 3. Групи у Facebook. Найкраще шукати вузькоспеціалізовані (наприклад, з роботою для копірайтерів, контент-менеджерів та рерайтерів). Проте загальні з публікаціями різних фриланс-замовлень теж можна переглядати. Ось як ця група.
 4. Канали у Telegram. Наприклад, спільнота ЛОБ 19, де підприємці шукають віддалених працівників.

Читайте також

30 правил віддаленої роботи для команд, лідерів та початківців

Про плюси, мінуси та «підводні камені» роботи на себе

Нетворкінг та пошук роботи у соцмережах: навіщо, як та невже працює?

Не забувайте, що у нас також є телеграм-канал, де ми щодня оновлюємо вакансії, ділимося новинами та статтями!

Не забувайте, що у нас також є телеграм-канал, де ми щодня оновлюємо вакансії, ділимося новинами та статтями!

Підписатися

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: